PIERWSZY SYSTEM WYPOŻYCZANIA ROWERÓW ELEKTRYCZNYCH

F2M -bike1

Free2Move, marka zajmująca się mobilnością w Grupie PSA oraz NTU Singapore uruchomiły w Singapurze pod nazwą „Free2Move Bikesharing” pilotażowy projekt pierwszej usługi wypożyczania rowerów elektrycznych.

Na kampusie początkowo dostępnych będzie 20 elektrycznych rowerów Peuegot wraz z dwiema stacjami dokującymi. W przyszłości usługa zostanie poszerzona.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Projekt promuje wykorzystanie „aktywnych i zielonych” środków transportu na pierwszym i ostatnim kilometrze trasy podczas dojazdu i powrotu z kampusu. E-rowery wyposażone są w 400-watowy akumulator (Wh), który zapewnia zasięg do 75 kilometrów. Rowery elektryczne można zostawiać w dowolnym miejscu na kampusie lub w stacjach dokujących, które są wyposażone w panele słoneczne dla oszczędzania energii podczas ładowania.

F2M -bike2

Aplikacja na smartfony, która została stworzona przez NTU przy współpracy z singapurskim oddziałem Business Lab Grupy PSA, pozwala użytkownikom na geolokalizację najbliższego e-roweru i sprawdzenie poziomu naładowania akumulatora.

Pilotażowy projekt ma również na celu zbadanie, jakie są motywacje użytkowników e-rowerów i ich doświadczenia z jazdy. To pozwoli zoptymalizować lokalizacje i liczbę stacji dokujących. Pomoże również poprawić system komunikacji między e-rowerami a urządzeniami mobilnymi, w tym wykorzystanie energii odnawialnej i monitorowanie w chmurze stacji ładujących.

– Luksusowy kampus NTU jest nie tylko żywym laboratorium do przeprowadzania najnowocześniejszych badań, ale sam jest witryną zrównoważonych technologii: od architektury i budownictwa po rozwiązania transportowe i związane z mobilnością. Współpraca z Grupą PSA wraz z naszymi atutami badawczymi w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i mobilności pozwoli nie tylko rozwinąć bardziej zielone rozwiązania transportowe, ale również wesprze działania Singapuru na rzecz zróżnicowanych środków transportu gwarantujących płynne i praktyczne przemieszczanie się po tym mieście – powiedział Lam Khin Yong, wicedyrektor NTU ds. badań.