POZNAŃ MOTOR SHOW 2018: JEEP WPROWADZA DWA NOWE MODELE

jeep-pms-1

Podczas tragów zakończonych przed kilkoma dniami motoryzacyjnych Poznań Motor Show miała miejsce prezentacja dwóch modeli marki Jeep, Wranglera i Grand Cherokee Trackhawka.

Prezentowane podczas salonu samochodowego (odwiedziło go ponad 151 tysięcy zwiedzających) nowe pojazdy jeszcze w tym roku będą dostępne w sprzedaży w Polsce.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

POZNAŃ MOTOR SHOW 2018


 

W związku z dużym zainteresowaniem modelami SUV, na ekspozycji FCA Poland i jej lokalnych dealerów marka Jeep zaprezentowała Jeepq Grand Cherokee Trackhawk, jednego z najmocniejszych i najszybszych seryjnie produkowanych SUV-ów na świecie oraz Jeepa Wranglera, synonim samochodu terenowego.

jeep-pms-3

– Jeep to najszybciej rozwijające się marka w portfelu Fiat Chrysler Automobiles – FCA. Globalnie sprzedajemy rocznie 1,4 mln samochodów. W pierwszym kwartale 2018 roku sprzedaż samochodów Jeep w Polsce wzrosła o przeszło 20 procent – powiedział Rafał Grzanecki, dyrektor marketingu FCA.

Dodał, że w 2012 roku firma przekroczyła liczbę 1000 sztuk sprzedanych i zarejestrowanych modeli w Polsce. 3 lata później było to ponad 2000 sztuk, a w 2017 sprzedano ponad 3000 Jeepów na polskim rynku.

– Jeep Grand Cherokee Trackhawk to samochód, pod maską którego znajduje się FCA Poland V8 wyposażony w kompresor o mocy 700 KM, mogący uzyskać osiągi supersportowych samochodów. Jego przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje ledwie 3,7 sekundy, a prędkość maksymalna to imponujące 290 km/h – przedstawił pierwszy z premierowych modeli dyrektor Grzanecki.

jeep-pms-2

Dodał, że model został wyposażony w sportowy układ hamulcowy Brembo, pięć trybów jazdy z opcją torową, system wspomagający dynamiczny start „launch control” oraz system infotainment, który daje możliwość kierowcy analizę danych i konfigurację pojazdu w czasie rzeczywistym.

Drugi z premierowych modeli Jeep, nowy Wrangler to synonim samochodu terenowego. Jego nieodzowne elementy to 7-szczelinowy grill, okrągłe lampy oraz składana przednia szyba. To cechy charakterystyczne dla tego modelu, również w najnowszej prezentowanej na targach odmianie. Wrangler zyskał również całkowicie nowe wnętrze.

W celu poprawy komfortu jazdy samochód wzbogacono w materiały o jeszcze lepszej jakości, wyposażono w system infotainment z 8,4-calowym, dotykowym ekranem nawigacji i możliwością konfiguracji z telefonami niezależnie od ich systemów operacyjnych, a także w przeszło 70 systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego”.

jeep-pms-5

W Polsce będą dostępne modele z benzynowymi silnikami nisko- akcyzowymi o pojemności 2-litrów oraz wysokoprężne jednostki o pojemności 2,2 litra. Nowością w układzie napędowym jest również automatyczna 8-stopniowa skrzynia biegów. Wprowadzone innowacje wraz z obniżeniem masy pojazdu zaowocowały zmniejszeniem zużycia paliwa i emisji spalin o 15 proc.

Jeep Wrangler będzie dostępny w sprzedaży na rynku polskim na przełomie lipca i sierpnia 2018 roku, natomiast Grand Cherokee Trackhawk od maja 2018.

W 2020 roku zostanie zaprezentowany samochód Jeep Wrangler w wersji hybrydowej.

jeep-pms-4

Oprócz premierowych modeli Jeep, zwiedzający mogli także zobaczyć pozostałe modele marki Jeep: Renegate’a i Compassa oraz stuningowaną wersję Wranglera, a także modele Alfy Romeo: Guliettę, Stelvio w wersjach Quadrifoglio i Executive Q4, Giulię w dwóch odsłonach: Quadrifoglio i Veloce Q4.

Nie zabrakło również bestsellerów z gamy Fiata: Tipo w 5-drzwiowej wersji hatchback S-Design, Station Wagon S-Design oraz Sedan Lounge, a także rodziny Mirror: 500 Mirror, 500L Mirror i 500X Mirror, Fiata Panda oraz mocnych sportowych samochodów Abarth: 695 Rivale i 124 spider.

jeep-pms-6