PROFIAUTO SHOW 2019: WIELE ATRAKCJI W SPODKU

profiauto-1

Hasło „Napędzane pasją” przyświeca 16. edycji targów ProfiAuto Show. W drugi weekend czerwca (8-9.06) do MCK i Spodka w Katowicach zjadą miłośnicy motoryzacji i przedstawiciele branży z całej Polski.

Jak co roku organizatorzy pamiętali także o pasjonatach jednośladów, przygotowując dla nich wiele niespodzianek.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

MOTOCYKLE


 

Wśród motocyklowych atrakcji ProfiAuto Show znajdą się m.in. pokazy trialu na terenie zewnętrznym przed kultowym katowickim Spodkiem. Emocje zapewni mistrzowska obsada: Przemek Kaczmarczyk (Mistrz Polski w trialu) oraz Jakub Łukaszczyk (Wicemistrz Polski juniorów). Ewolucje będzie można oglądać przez dwa dni, mniej więcej co dwie godziny, począwszy od 11.00.

profiauto-2

Dodatkowo atrakcją będzie także wheelie machine. Konstrukcja oparta jest o Hondę CBR 954 RR FireBlade i pozwala na bezpieczne wykonywanie jazdy na tylnym kole. Motocyklowe akcenty znaleźć będzie można także na stoiskach licznych dostawców – np. marka SKF przywiezie do Katowic zabytkowe motocykle żużlowe.

Adrenalina i niecodzienne skoki

ProfiAuto Show 2019 to także solidna dawka adrenaliny. Samochodowe bungee to atrakcja, która pojawia się po raz pierwszy w Polsce na targach motoryzacyjnych. Samochód z kaskaderem, zrzucony z ponad 80 metrów, zawiśnie nad placem przed Spodkiem. Atrakcje będzie „odpalać” rajdowa legenda – Maciej Wisławski.

Na tych, którzy chcą zaznać podobnych emocji na własnej skórze – czekają też darmowe skoki na bungee z dźwigu o tej samej wysokości. Tym razem bez samochodu, ale z pięknym widokiem na cały teren ProfiAuto Show. Sporą dawkę adrenaliny zapewnioną będą mieli także ci, którzy zdecydują się na skok z 2 lub 5 metrów na poduszkę kaskaderską, wykorzystywaną podczas kręcenia filmów akcji.

profiauto-3

Atrakcje dla miłośników prędkości

Część rozrywkowa targów to co roku prawdziwa gratka zarówno dla branżowców, jak i dla osób niezwiązanych zawodowo z motoryzacją. Na chętnych czekać będą m.in. jazda 9-konnymi gokartami Caroli Stinger na torze o powierzchni blisko 1500 m² czy przejażdżka zbudowanym specjalnie twin carem – samochodem z dwoma silnikami i dwoma układami kierowniczymi.

Można będzie także poszaleć na trójkołowcu prowadzonym przez profesjonalnego kierowcę, który gwarantuje spore wychylenia oraz zasiąść na prawym fotelu podczas driftu w 500-konnym BMW.

Mechaniczne serce Spodka

Specjalna strefa dla mechaników i pasjonatów techniki zostanie zlokalizowana w samym centrum najważniejszej śląskiej hali widowiskowej. Po raz pierwszy Spodek zmieni się w ogromny warsztat samochodowy. Całość uzupełni przestrzeń szkoleniowa, konkursowa oraz rally, którą otoczą stoiska ze sprzętem specjalistycznym.

Wśród wydarzeń zaplanowanych w tej części są pokazy wyposażenia warsztatowego, prezentacje oferty wystawców, a także rywalizacja o Puchar Mechanika z cennymi nagrodami. Organizatorzy targów pokażą także, że wystarczą 4 m², aby za pośrednictwem wirtualnej rzeczywistości zaprezentować, jak powinien wyglądać warsztat idealny.

Pomogą w tym specjalne gogle, system śledzenia ruchów i gestów użytkownika, a także oprogramowanie wizualizacyjne oraz analityczne. To pierwszy w branży warsztatowej tak szeroko zakrojony projekt bazujący na technologii VR.

Międzynarodowe targi motoryzacyjne ProfiAuto Show (Katowice – MCK i Spodek) będą trwały w dniach 8 czerwca (g. 10.00-18.00) i 9 czerwca (g. 10.00-17.00).