RAJD TOUR AUTO 2018: NA TRASIE DWA SAMOCHODY PEUGEOT 504

peugeot-504-1

W dniach 23 – 28 kwietnia rozegrana zostanie 27. edycja rajdu Tour Auto. W swoim trzecim starcie w zawodach Peugeot wystawi modele 504 sedan i coupé.

Dwa kultowe i popularne pojazdy zabytkowe obchodzą w tym roku swoje pięćdziesięciolecie. Kierowcy i piloci tworzący Team Peugeot wystartują w kategorii regularności.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

SPORT


 

Dwa samochody Peugeot z numerami startowymi 66 i 67 przejadą przez Francję z Paryża do Nicei i pokonają prawie 2 200 kilometrów. Będzie im towarzyszyć sześć aut producenta w ramach wsparcia technicznego i pojazdów dla prasy. Podczas całego wydarzenia zespołowi będzie towarzyszył Jean- Pierre Nicolas – ambasador marki w nowej edycji rajdu.

peugeot-504-2

Peugeot 504 obchodzi w tym roku swoje pięćdziesiąte urodziny. Nowy 508 nawiązuje do tradycji tego modelu i po spektakularnej premierze na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Geneva Motor Show, będzie już wkrótce podążał śladami swojego protoplasty.

Z kolei podczas historycznej premiery modelu 504 wszyscy byli zaskoczeni jego stylistyką opracowaną wraz z marką Pininfarina. Doskonałe zachowanie na drodze potwierdzało świetną reputację w tej dziedzinie na wszystkich kontynentach. Model, ogłoszony w 1969 r. Samochodem Roku, został wyprodukowany w liczbie blisko 3 700 000 egzemplarzy i zyskał status kultowego. W wersjach sedan i coupé wyróżnił się podczas niezwykle wymagających rajdów w Afryce i w Ameryce Południowej.

peugeot-504-3

W tym roku w skład Team Peugeot wchodzą:
– załogi 504 sedan nr 66: Mathieu Sentisa i Gaëtana Demoulina;
– załogi 504 coupé nr 67: Etienne’a Brueta i Laurenta Picarda;
– sześciu pojazdów pomocniczych i prasowych: dwóch nowych 508, jednego 3008, jednego 5008 i dwóch Expertów.

Podobnie jak w poprzednich dwóch edycjach zespół projektantów Gilles’a Vidala, dyrektora stylu marki, ponownie sięgnęły do przeszłości startujących modeli i zaprojektowały dwa komplety barw rajdowych modeli 504. Inspirowane są one modelami Peugeot startującymi w rajdach afrykańskich, z górnym paskiem w odcieniu jasnoniebieskim biegnącym po bokach oraz na masce silnika i na klapie bagażnika.