RAJDY: JAREK SZEJA NADAL W MISTRZOSTWACH CZECH W FORDZIE

auto-szeja1

Jarek i Marcin Szejowie, najlepsi obcokrajowcy w Rajdowych Mistrzostwach Czech 2017 – rozpoczną swój czwarty sezon startów w tym cyklu. Załoga ponownie powalczy w klasyfikacji generalnej.

Na oblegane przez kibiców, asfaltowe trasy rund Polacy wyjadą Fordem Fiesta R5 przygotowanym przez Orsak Rally Sport.


Zobacz także:

RAJDY


 

Siedem wymagających i zróżnicowanych rajdów, mocna obsada, zacięta walka, mnóstwo kibiców i świetnie znający trasy lokalni kierowcy z doświadczonymi zawodnikami zespołów fabrycznych na czele – tak w jednym zdaniu można scharakteryzować Rajdowe Mistrzostwa Czech. Rundy czeskiego czempionatu, to jedne z najważniejszych sportowych imprez u naszych południowych sąsiadów.

Świadczy o tym nie tylko duża liczba zaangażowanych kibiców przy odcinkach specjalnych, lecz także obsada. Rajdy zaliczane do kalendarza mistrzostw Czech nierzadko gromadzą na starcie blisko sto załóg, w tym wiele w najmocniejszych samochodach klasy R5 i WRC – pozwalających na walkę o czołowe lokaty. Tylko w sezonie 2017 do walki w rundach mistrzostw Czech stawało średnio 19 załóg w najszybszych rajdówkach.

auto-szeja2

Wśród nich byli bracia Szejowie. W siedmiu startach załoga wywalczyła łącznie 120 punktów, co pozwoliło zająć wysokie piąte miejsce. W skutecznej walce o jak najwyższe pozycje ma zawodnikom pomóc doświadczenie zebrane w 2017 roku, a także wsparcie partnerów zespołu.

Jarek Szeja (Automobilklub Polski – GK Forge Rally Team): Zima to tylko pozornie przerwa w rajdach samochodowych. Tak naprawdę, to okres ciężkiej pracy nad przygotowaniem programu startów na kolejny sezon. W tym roku trwało to nieco dłużej, ale najważniejsze jest to, że mamy dobrą wiadomość – będziemy kontynuować starty w mistrzostwach Czech i to w Fordzie Fiesta R5, czyli samochodzie, który pozwala na walkę o najwyższe lokaty. Nigdy nie brakowało mi motywacji i zaangażowania, ale po trzech sezonach rywalizacji na czeskich odcinkach wiem, że mocna obsada i wysoki poziom rywali wyzwalają u sportowca jeszcze większą wolę walki i determinację w dążeniu do celu. Dlatego bardzo się cieszę z tego, że czeka nas kolejny sezon pełen zaciętych pojedynków z wymagającymi rywalami, ale jeszcze bardziej cieszę się z tego, że do rajdówki wsiądę już za dwa tygodnie. Jako zespół staramy się ciągle rozwijać i poprawiać, więc nie ukrywam, że w tym roku chciałbym wykorzystać doświadczenie, jakie zebraliśmy w poprzednim sezonie i pokusić się o lepsze rezultaty. Jednocześnie jestem dumny z drogi, którą przez osiem lat pokonaliśmy razem z firmą GK Forge, dzięki której mogliśmy konsekwentnie robić postępy i być tu, gdzie jesteśmy. W kolejnym sezonie dam z siebie wszystko, by Ford Fiesta R5 w barwach GK Forge i naszego nowego partnera – firmy Kowax, dojeżdżał do mety na wysokich pozycjach.

Kalendarz tegorocznych mistrzostw Czech
• 24-25 marca: Kovax Valasska Rally ValMez;
• 20-21 kwietnia: Rallye Sumava Klatovy;
• 18-19 maja: Rallye Cesky Krumlov;
• 15-16 czerwca: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopece;
• 30 czerwca – 1 lipca: Rally Bohemia;
• 24-26 sierpnia: Barum Czech Rally Zlin (runda mistrzostw Europy);
• 5-7 października: Rally Pribram.

Fot.: Custom Liveries