ROLLS- ROYCE: PRZEJAZD ZABYTKOWYCH AUT UŚWIETNI ROCZNICĘ

ro-roll-si1

20-Ghost Club, klub zrzeszający właścicieli Rolls- Royce’ów zbudowanych przed 1940 r., swoim przejazdem po Polsce uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Wydarzenie, którego organizację wspiera także polska sekcja Rolls- Royce Enthusiasts’ Club, odbędzie się pod koniec tego miesiąca.


Zobacz także:

MERCEDESEM PO WIŚLE 2018

HISTORIA/OLDTIMERS


 

Czterdzieści Rolls- Royce’ów sprzed 1940 roku wystartuje z Gdańska, przejedzie przez Warszawę, Kraków, Niemczę i Jelenią Górę. Sporą reprezentację będą stanowiły egzemplarze Silver Ghostów, które powstały przed i po I Wojnie Światowej, jak również modele z lat 20. oraz 30., 20/25HP, 25/30HP, a także Phantomy I, II oraz III.

ro-roll-si2

Wyjątkowe samochody będzie można podziwiać na drogach, jak również podczas wizyty w Gdańsku 25 czerwca, w Warszawie 28 czerwca oraz w Krakowie 29 i 30 czerwca. Od 2 do 5 lipca będą na Dolnym Śląsku.

– Mamy zaszczyt pogratulować Polsce setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą odkrywania tego wspaniałego kraju, zaczynając od północy i kończąc w południowej jego części – powiedział Sir John Stuttard, przewodniczący 20-Ghost Club.

Zabytkowe egzemplarze Rolls- Royce’ów przywołują w Polsce obrazy dwóch politycznych i wojskowych przywódców: Marszałka Piłsudskiego w modelu Phantom II odbierającego honory od kawalerzystów na krakowskich ulicach, czy też Władysława Sikorskiego w Phantomie III. Oba samochody stanowią obecnie część prywatnych kolekcji.

– Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę w Polsce te wyjątkowe Rolls- Royce’y. Każdy z nich jest dowodem na to, że aura ponadczasowej elegancji jest nieodłączną cechą wszystkich generacji Rolls- Royce’ów – mówi Piotr Fus, współwłaściciel dealerstwa Rolls- Royce Motor Cars Warszawa.