SHELL: PIERWSZA STACJA ŁADOWANIA JUŻ OTWARTA – BĘDĄ KOLEJNE

stacja-55

Firma Shell we współpracy z operatorem sieci ładowania samochodów elektrycznych IONITY otworzyła swoją pierwszą stację ładowania o wysokiej mocy we Francji.

Nowy punkt pomoże europejskim użytkownikom samochodów elektrycznych w pokonywaniu dłuższych dystansów.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Ładowanie pojazdów nowej generacji przy użyciu ładowarek o wysokiej mocy trwa do dziesięciu minut, czyli nawet trzy razy krócej niż w pozostałych punktach dostępnych obecnie dla kierowców.

IONITY to spółka joint venture należąca do BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company oraz Volkswagen Group z Audi i Porsche, powołana w celu utworzenia sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych o mocy 350 kW przy głównych drogach Europy.

– Kierowcy samochodów elektrycznych powinni pokonywać dalekie dystanse łatwo, mając poczucie bezpieczeństwa. Zgadzamy się, że dogodnie rozplanowana sieć niezawodnych i wydajnych ładowarek to niezbędny warunek znacznego zwiększenia się liczby samochodów elektrycznych na drogach, dlatego zostaliśmy jednym z głównych partnerów IONITY — powiedział David Bunch, wiceprezes ds. sprzedaży detalicznej Shell w Europie.

Instalacja ładowarek o wysokiej mocy na 80 stacjach w Europie wpisuje się w dążenie Shell do rozszerzania asortymentu rozwiązań dostarczających czystszą energię. Ładowarki te uzupełniają ofertę NewMotion, jednego z największych w Europie operatorów stacji ładowania w Europie przejętego przez Shell, a także szybkich ładowarek Shell Recharge, które znajdują się na stacjach paliw Shell w Wielkiej Brytanii, Holandii i Chinach.

Punkty ładowania samochodów elektrycznych oferuje obecnie około 170 stacji Shell na świecie.

Rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych to tylko jeden ze sposobów, dzięki którym Shell pragnie dostarczać więcej czystszej energii klientom na całym świecie. Firma zwiększa także wydajność tradycyjnych paliw i sprzyja opracowywaniu nisko- emisyjnych paliw dla transportu, takich jak wodór, biopaliwa i gaz ziemny.

– W listopadzie zeszłego roku Shell i IONITY ogłosiły wspólny cel: chcemy umożliwiać dalekie podróże samochodami elektrycznymi po Europie, zapewniając kierowcom niezawodną infrastrukturę do szybkiego ładowania – powiedział Michael Hajesch, dyrektor generalny IONITY.

Pierwsze stacje IONITY oddane rok później do użytku we współpracy z Shell stanowią ważny krok ku realizacji tego celu.

Fot.: electrive.com