SKODA: PIERWSZE ZDJĘCIA MODELU SCALA PRZED PREMIERĄ

scal-1

Škoda pokazała zdjęcia wnętrza nowego modelu Scala, wzorowanego na samochodzie koncepcyjnym Vision RS. Stało się to na kilka dni przed światową premierą auta w Tel Awiwie.

To pierwszy model produkcyjny czeskiego producenta, który odzwierciedla nowy etap w ewolucji designu marki.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

W nowej koncepcji wnętrza Skoda Scala kluczowym elementem jest centralnie umieszczony wyświetlacz systemu infotainment, znajdujący się na wysokości wzroku kierowcy i pasażera siedzącego na przednim siedzeniu. Poniżej wyświetlacza o przekątnej 9,2 cala, znajduje się funkcjonalna podpórka na nadgarstek, która zwiększa komfort korzystania z ekranu dotykowego.

scal-2

– Scala jest pierwszym modelem produkcyjnym, w którym nowa koncepcja wnętrza prezentuje kolejny etap w dziedzinie designu Skody. Premiera tego modelu to symboliczna prezentacja nowej tożsamości marki, łączącej emocjonalny design z funkcjonalnością – mówi Norbert Weber, szef działu projektowania wnętrz.

Przyciski systemu Start/ Stop, wyboru profilu jazdy (Driving Mode Select) czy asystenta parkowania (Park Assist) zostały umiejscowione bezpośrednio przed dźwignią zmiany biegów, w zasięgu ręki kierowcy. Boczne wloty powietrza rozciągają się do drzwi potęgując wrażenie przestronności wnętrza pojazdu. Deska rozdzielcza i panele boczne przednich drzwi cechują się ziarnistą fakturą, nawiązującą do krystalicznych elementów, charakterystycznych dla aut marki.

Światowa premiera Scali odbędzie się 6 grudnia w Tel Awiwie. Transmisja na żywo będzie dostępna na stronie internetowej Škoda Storyboard oraz w kanałach społecznościowych marki.

scal-3

scal-4

scal-5