VOLVO: ELEKTRYCZNE AUTOBUSY POJADĄ DO HOLANDII

Volvo- Electric1

Firma Volvo Buses otrzymała zamówienie na 23 w pełni elektryczne autobusy od przedsiębiorstwa transportu publicznego Arriva z Holandii. Autobusy będą kursować po Leiden.

Międzynarodowe przedsiębiorstwo transportu publicznego Arriva, działające w 14 krajach w całej Europie, od lat wprowadza alternatywne technologie napędowe.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ECO


 

W 2011 r. firma, jako jedna z pierwszych na naszym kontynencie, zamówiła od Volvo autobusy hybrydowe do miasta Dordrecht w Holandii. Teraz Arriva złożyła zamówienie na 23 w pełni elektryczne autobusy marki Volvo. Zamówienie podpisanona ceremonii odbywającej się przy okazji zakończenia regat Volvo Ocean Race w Hadze.

Nowe, w pełni elektryczne autobusy od Volvo, zasilane akumulatorami o pojemności 200 kWh, będą kursować po Leiden, mieście leżącym w prowincji Holandii Południowej. Zostaną one w całości wyprodukowane we Wrocławiu i dostarczone między I a III kwartałem 2019 roku.

– Cieszymy się, że we współpracy z firmą Arriva, pionierem w dziedzinie zrównoważonego transportu miejskiego, możemy tworzyć w Holandii nasz pierwszy system w pełni elektrycznych autobusów na dużą skalę. Zamówienie to jest kolejnym przykładem na to, że również mniejsze miasta przechodzą na stosowanie zrównoważonych, elektrycznych systemów autobusowych jako sposobu na rozwiązanie problemu jakości powietrza i hałasu w miastach – powiedział Håkan Agnevall, prezes firmy Volvo Buses.

– Jest to duży krok w kierunku nadania transportowi publicznemu w prowincji Holandii Południowej bardziej zrównoważonego charakteru. Dzięki wspólnym ambicjom związanym ze zrównoważonym rozwojem, prowincja Holandii Południowej wraz z przedsiębiorstwem Arriva i firmą Volvo są w stanie za jednym podejściem zmienić charakter transportu publicznego na całkowicie wolny od emisji – powiedziała Anne Hettinga, prezes holenderskiego oddziału przedsiębiorstwa Arriva.

W pełni elektryczne autobusy są sprzedawane jako kompletne, gotowe do użytku pojazdy, a serwisowaniem wszystkich autobusów zajmie się firma Volvo – w oparciu o stałe, comiesięczne opłaty.

Autobusy będą ładowane za pośrednictwem czterech stacji w systemie szybkiego ładowania, które zostaną dostarczone przez firmę ABB. Stacje ładowania będą oparte na otwartym interfejsie „OppCharge”, co oznacza, że będą one mogły być używane do ładowania elektrycznych autobusów również innych marek. Zużycie energii elektrycznych autobusów marki Volvo jest o ok. 80 proc. mniejsze niż w przypadku ich odpowiedników napędzanych silnikami wysokoprężnymi.

Elektryczne autobusy marki Volvo zostały już zamówione do miast w takich państwach jak Polska, Szwecja, Wielka Brytania, Luksemburg. Poza Volvo 7900 Electric oferta zelektryfikowanych autobusów firmy obejmuje autobusy hybrydowe oraz elektryczne autobusy hybrydowe (z funkcją ładowania poprzez wtyczkę), których sprzedała już ponad 4000 sztuk na całym świecie.