WYŚCIGI: KIEROWCY SAMOCHODÓW POWRACAJĄ NA TOR POZNAŃ

wys-tp-sa1

Po miesięcznej przerwie do sportowej rywalizacji wracają kierowcy wyścigowi. W dniach 14-16 lipca na Torze Poznań – Automobilklub Wielkopolski emocji nie zabraknie.

Odbędzie się 5. i 6. Runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 5. i 6. Runda Mistrzostw Polski Pucharu 318 IS CUP PL oraz 3. Runda Mistrzostw Polski Hour Race.


Zobacz także:

SPORT


 

Do rywalizacji stanie prawie 100 kierowców i będzie to już półmetek tegorocznej rywalizacji. Po dwóch wyścigowych weekendach w maju i czerwcu, sytuacja w poszczególnych klasach rywalizacji jest klarowna, aczkolwiek trudno jeszcze wskazać głównych faworytów do tytułów mistrzowskich.

wys-tp-sa2

W klasie D4 3500 ccm, liderem jest Aleksander Wojciechowski (A. Wielkopolski) z dorobkiem 93 pkt., który wygrał trzy z dotychczasowych czterech wyścigów. Z pewnością jednak zarówno Jakub Glasse (40), jak i Dawid Bokiej (36), spróbują jeszcze pomieszać szyki liderowi.

Podobna jest sytuacja w klasie D4 +3500 ccm, w której przodownikiem jest Jędrzej Szcześniak (A. Królewski), mający na swoim koncie 80 pkt. Za nim plasują się Radosław Kordecki (A. Wielkopolski) – 46 oraz Marcin Jedliński (A. Rzeszowski) – 43 i na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w walce o tytuł.

W klasie 2 o tegoroczne podium walczą kierowcy Automobilklubu Wielkopolski. Na razie liderem pozostaje Maciej Szkudlarek (76 pkt.), przed Bartoszem Krysmannem (57) i Bartoszem Walkowiakiem (55). Nadchodzące dwie rundy mogą sporo zmienić w tej klasyfikacji, bo o punkty w tej klasie walczy jeszcze kilku innych kierowców.

W klasie 2 Picanto na razie cztery wyścigi wygrał Piotr Litwinowicz (A. Wielkopolski), co dało mu 100 pkt. Po 60 punktów zgromadzili natomiast Oskar Leitgeber oraz Nikodem Wierzbicki (obaj A. Wielkopolski). W tym samym czasie Wierzbicki będzie startował w kolejnej rundzie Kia Lotos Race na Słowacji, więc punktów w Poznaniu nie zdobędzie. Ciekawe czy Leitgeber powalczy w tym przypadku skutecznie z Litwinowiczem na Torze Poznań.

wys-tp-sa3

W klasie 3, trzy spośród czterech dotychczasowych wyścigów wygrał Aleksander Robak (A. Wielkopolski) i jest liderem z dorobkiem 75 pkt. Wiceliderem jest Krzesimir Kwasiborski (St. Miłośników Motoryzacji R46) z 43 punktami, który nie ukończył czwartej rundy. Czy do końca rywalizacji w tej klasie zmieni się jeszcze kolejność kierowców?

W klasie 5 nie zabraknie emocji, bo po czterech rundach liderem jest Przemysław Wójcicki (A. Kujawsko- Pomorski) – 77 pkt., przed Miłoszem Matuszykiem (A. Wielkopolski) – 60 i Jackiem Cichopkiem (A. Wielkopolski) – 50. W klasie 6 lideruje Bartłomiej Madziara (A. Wielkopolski) z dorobkiem 93 pkt., ale z walki o tytuł nie zrezygnowali jeszcze ani Mariusz Pricop (A. Wielkopolski) – 61, ani Łukasz Rawecki (A. Wielkopolski) – 57.

Interesująco zapowiada się walka w pucharze malucha. W klasie 8 liderem jest Michał Szlachta (A. Śląski) – 70 pkt., który wyprzedza ubiegłorocznego mistrza Michała Ghany (A. Śląski) – 68. Trzeci jest Mirosław Janduła (A. Rzemieślnik) – 64. W klasie 8.1 Bartosz Idźkowski (A. Wielkopolski) nie ukończył wyścigu trzeciej rundy, ale jest liderem klasyfikacji z dorobkiem 75 pkt. Za nim plasują się Oskar Klimek (A. Wielkopolski) – 69 i Janusz Kuczyński (A. Wielkopolski) – 57. Z kolei w klasie 9 we wszystkich wyścigach punktował Tomasz Augustyniak (A. Rzemieślnik), który jest liderem klasyfikacji (83 pkt.).

wys-tp-sa5

Zacięta walka toczy się w MP Pucharze 318 Is Cup PL. Po czterech rundach przodownikiem jest Paweł Malczak (A. Wschodni) – 231 pkt. Drugą pozycję zajmuje Wojciech Smorawiński (A. Wielkopolski) – 225, który nie zdobył punktów w drugiej rundzie, ale wygrał dwie następne. Trzecie miejsce zajmuje Szymon Rajczak (A. Wielkopolski) – 219. W tej klasie startuje prawie 30 kierowców i jeszcze się zapewne wiele wydarzy w kolejnych rundach.

W mistrzostwach Polski Hour Race, startuje prawie dwadzieścia załóg w różnych klasach. Na razie w klasyfikacji sezonu prowadzą Mariusz Urbański i Mariusz Miękoś (0baj A. Wielkopolski) – po 32 pkt., przed Radosławem Kordeckim i Sebastianem Mielcarkiem (obaj A. Wielkopolski) – po 22 pkt. W wyścigu godzinnym liczy się niezawodne auto oraz umiejętności kierowców w długiej walce na torze. Interesująca walka w pięciu klasach będzie się toczyła do ostatniego wyścigu całego sezonu.

Zapraszamy więc na najbliższe wyścigi samochodowych mistrzostw Polski na Torze Poznań. Więcej informacji na stronie internetowej www.aw.poznan.pl

Teresa Cichacka