300TU: SŁONECZNY TRACK DAY W MOŚCIE

EVENT KLUBU 300tu - AUTODROM MOST

Elitarny klub użytkowników samochodów klasy GT ma już za sobą pierwszy tegoroczny track day, który odbył się na Autodrom Most. Warunki jakie czekały na uczestników klubu 300tu wynagrodziły z nawiązką odwołaną z przyczyn atmosferycznych imprezę w Brnie.

Słoneczna pogoda i osiem 25-minutowych sesji tylko do dyspozycji samochodów należących do 300tu – to mogło się podobać. Na położony o 100 km od Pragi tor w Moście klubowicze 300tu udali się po raz pierwszy.


Zobacz także:
SPORT
KLUB 300TU


Debiut tego obiektu w kalendarzu 300tu był jednak wyjątkowo udany. Choć prognozy przewidywały opady deszczu, przez cały dzień jazd panowały piękne warunki do poznawania tego obiektu oraz pokonywania kolejnych granic możliwości samochodów – a te były bardzo szybkie. Porsche 911 GT2, Porsche 911, Porsche Panamera Turbo, Mercedes SLS AMG, Ferrari 458 Spider w rękach swoich kierowców spisywały się bardzo dobrze.

EVENT KLUBU 300tu - AUTODROM MOST

Instruktor klubu 300tu – Maciej Rybarczyk wykonał kawał dobrej roboty, odsłaniając “kruczki” toru w Moście. Zawodnik z Poznania obiekt ten poznał bardzo dobrze startując w pucharze Skoda Octavia Cup. Teraz mógł zdobyte w nim doświadczenie przekazać swoich podopiecznym. Wywiązał się z tego bardzo dobrze i klubowicze systematycznie poprawiali swoje czasy. Na evencie nie zabrakło także samochodów stricte znanych z rajdowych tras. Mitsubishi Lancer Evo X czy legendarne Subaru Impreza a’la Colin McRae z sekwencyjną skrzynią biegów i jej zmianą manetkami przy kierownicy – to była prawdziwa perełka.

– Tor w Moście myślę, że wszystkim się spodobał. Cieszy obecność nowych klubowiczów, którzy myślę dobrze bawili się w naszym gronie. Ciekawostką był fakt, że pomiędzy naszymi sesjami na torze mogliśmy pooglądać topowe samochody przygotowane do motorsportu jak np. Seat Leon Supercopa. Tym samym klubowicze 300tu mogli poczuć atmosferę testów teamów wyścigowych. Ja z kolei pragnę podziękować ludziom z toru, którzy bardzo dobrze przyjemnie przyjęli naszą grupę i wszystko wskazuje na to, że to nie ostatni track day 300tu, który odbędzie się w Moście – powiedział organizator eventu Tomasz Helman.

Kolejna impreza już w maju, a dokładniej w dniach 18-19 na lotnisku w Kamieniu Śląskim.