AKUMULATORY Z PIASTOWA NA SALONACH

Na zakończonych niedawno we Frankfurcie nad Menem Targach AUTOMECHANIKA 2012, największej europejskiej imprezie poświęconej technice motoryzacyjnego zaplecza, wśród blisko 4,7 tys. branżowych wystawców znalazł się także producent akumulatorów firma ZAP Sznajder Batterien z Piastowa.

Oryginalna koncepcja stoiska targowego, ciekawa ekspozycja produktów oraz dobra lokalizacja przyciągały gości targowych. To tutaj swoją międzynarodową premierę miał akumulator zasilający nowoczesne samochody z systemem START and STOP wyprodukowany na bazie niezawodnych w eksploatacji baterii Silver Plus. Był to jedyny tego typu akumulator pokazany przez polskich wystawców we Frankfurcie.

Innym przebojem ekspozycji ZAP Sznajder Batterien S.A. stały się akumulatory z serii: Silver Japan przeznaczone do aut produkcji japońskiej (i koreańskiej ). Nowoczesna technologia srebrowa gwarantuje całkowicie bezobsługową i bezawaryjną eksploatację dzięki zwiększonej odporności na korozję kratki ołowiano – wapniowej.

Na uwagę zasługuje także uniwersalność produktów z Piastowa. Akumulatory 35 Ah i 45 Ah występują z biegunem plus z prawej lub lewej strony i mają wbudowany wskaźnik umożliwiający kierowcom bieżącą ocenę stanu naładowania baterii.

Przed targami we Frankfurcie handlowcy z ZAP Sznajder Batterien S.A. uczestniczyli w Międzynarodowym Salonie Części Samochodowych w Moskwie gdzie ekspozycja nowoczesnych technologicznie polskich akumulatorów umocniła pozycję produktów z Piastowa na tutejszym rynku a także – to cieszy każdego producenta – od września 2012 roku radykalnie zwiększono sprzedaż akumulatorów na rynek rosyjski.

Corocznie 70 procent wyrobów made in ZAP Sznajder Batterien S.A. trafia do odbiorców z 47 krajów Europy i Afryki Północnej.