ALPE ADRIA: NIESAMOWITY MAREK SZKOPEK

Marek Szkopek reprezentujący barwy Team Recykl i Automobilklubu Polski wygrał w finałową rundę Alpe Adria na włoskim torze Adria Raceway. Początkowo Marek miał nie startować we Włoszech, ponieważ już na dwie rundy przed końcem sezonu w Rijece zagwarantował sobie mistrzowski tytuł Alpe Adria, ale ostatecznie postanowił potrenować i przetestować nowe rozwiązania techniczne przed Mistrzostwami Europy w Albacete.

Szkopek, który był pierwszy raz na torze Adria szybko zaprzyjaźnił się z niespełna trzykilometrowym obiektem i kwalifikacje. W wyścigu Marek od początku objął prowadzenie i spokojnie podążał do mety, gdy w końcówce został zaatakowany przez Michala Sembere. Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnim okrążeniu i ostatecznie zawodnik Team Recykl i A. Polski wygrał o cztery dziesiąte sekundy inkasując dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie wyścigu.

Było to już czwarte w tym sezonie zwycięstwo Marka w Alpe Adria, dzięki któremu jeszcze bardziej powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej. Na jedenastym miejscu na koniec sezonu sklasyfikowany został Sebastian Zieliński, który startował tylko w trzech wyścigach.

Teraz przed Markiem i Team Recykl najważniejszy wyścig sezonu – Mistrzostwa Europy w Albacete, które już 7 października odbędą się w Hiszpanii.

Marek Szkopek (Mistrz Polski i Alpe Adria Supersport): Wyjazd do Włoch miał głównie charakter treningowy, ale cieszę się z kolejnego w tym roku zwycięstwa. Adria Raceway bardzo przypadł mi do gustu, szczególnie jego zaplecze, które wybudowane jest z rozmachem. Przez weekend sprawdziliśmy sporo nowinek w moim motocyklu, ale mam nadzieję jeszcze coś poprawić przed Albacete. Już nie mogę doczekać się tej najważniejszej imprezy sezonu.

Wyniki Adria Raceway
1. Marek Szkopek;
2. Michal Sembera;
3. David Latr;
4. Thomas Berghammer;
5. Igor Kalab.

Klasyfikacja końcowa Alpe Adria 2012
1. Marek Szkopek – 174 pkt.;
2. David Latr – 118 pkt.;
3. Michal Sembera – 111 pkt.;
4. Thomas Berghammer – 101 pkt;
5. Igor Kalab – 95 pkt.;
11. Sebastian Zieliński – 33 pkt.

Więcej: facebook.com/TeamRecyklOficjalnyProfil.

Foto: Małgorzata Daszkiewicz i fotomoto.it/ Team Recykl