ALPINE F1 TEAM ROZPOCZNIE W 2021 ROKU STARTY W FORMULE 1

Od sezonu 2021 zespół Grupy Renault startujący w mistrzostwach świata Formuły 1 FIA oficjalnie zmieni nazwę na Alpine F1 Team.

Wiadomo o tym od pewnego czasu, ale żeby się tak stało niezbędne było podpisanie stosownej umowy. Teraz wszystko jest już jasne.


Zobacz także:

FORMUŁA 1


 

Bolidy zespołu będą napędzane hybrydowymi silnikami Renault E-Tech. Grupa będzie nadal uczestniczyć w rywalizacji jako konstruktor, zgodnie z nowymi zasadami przyjętymi w tej dyscyplinie.

Alpine jest powszechnie znane z rekordów i sukcesów w wyścigach długodystansowych i rajdach. Doskonale wpisuje się w wysokie wymagania, prestiż i osiągi Formuły 1. Marka jest symbolem sportu, elegancji i dynamiki. Zajmie się projektowaniem podwozia, oddając w ten sposób hołd know- how, z którego powstał model A110.

Dla Alpine to kluczowy etap, który pozwoli przyspieszyć rozwój i promocję marki. Stajnia w dalszym ciągu będzie korzystała z doświadczenia Grupy w konstrukcji silników hybrydowych, które zachowają nazwę E-Tech. Podpisanie nowej umowy (tzw. Concorde Agreement) określającej maksymalny budżet i nowy regulamin techniczny, który wejdzie w życie w 2022 r., umacnia determinację w dążeniu do powrotu na podium i wywalczeniu zwycięstwa w nowych barwach.

– Alpine to piękna marka ‒ mocna i budząca żywy odzew, wywołująca uśmiech na twarzy fanów. Wprowadzając Alpine, symbol francuskiej perfekcji, do najbardziej prestiżowej dyscypliny sportu samochodowego na świecie, kontynuujemy przygodę konstruktorów w tym sporcie, który stale się rozwija. Przychodzimy z największymi nazwiskami i marką, która pobudza marzenia, co niesie obietnicę spektakularnych wyścigów robionych przez pasjonatów dla pasjonatów. Alpine wniesie do padoku Formuły 1 swoje wartości: elegancję, pomysłowe rozwiązania i śmiałość – powiedział Luca De Meo, CEO Grupy Renault.

– Zmiana ma miejsce w kluczowym momencie w rozwoju zespołu. Alpine nadaje nowy sens, wnosi nowe wartości i barwy na padok z duchem rywalizacji rodem z innego świata, a także niespożytą francuską energię twórczą. To będą ważne atuty w przygotowaniach do sezonu 2022. Nowe przepisy techniczne i finansowe zapewnią bardziej sprawiedliwe warunki sportowe dzięki prostszej i bardziej postępowej zasadzie redystrybucji środków. Wprowadzenie „budget cap” zakończy szaleńczą spiralę wydatków i pozwoli docenić rzeczywistą sportową wartość zespołów, które podpisały umowę. W Formule 1 jest jak najbardziej miejsce dla Alpine, która może walczyć o zwycięstwo – skomentował Cyril Abiteboul, szef Renault DP World F1 Team.