ALPINE: NOWA GAMA A110 – TRZY WARIANTY I MNÓSTWO EMOCJI

Od premiery modelu w grudniu 2017 roku pojawiło się wiele wersji Alpine 110 – od Alpine A110 Première Edition, opracowanej z okazji debiutu rynkowego, po Alpine A110 Légende GT w 2021 roku.

Dziś Alpine przedstawia nową gamę A110:
– A110, wersja nawiązująca do legendarnej Berlinette
– Nowe A110 GT, czyli Gran Tourismo
– Nowe A110 S, czyli wersja sportowa.


Zobacz także:

PREMIERY


 

Wszystkie trzy wersje mają typowe dla Alpine wyraziste cechy, ale zdecydowanie się od siebie różnią i mają odmienny charakter. Każda z nich oferuje inny rodzaj przyjemności z jazdy, choć każda jest prawdziwym samochodem Alpine. Wierne tradycji lekkich i zwrotnych samochodów konstruowanych przez markę, są napędzane 4-cylindrowym silnikiem 1,8 turbo z automatyczną skrzynią biegów z 7 przełożeniami firmy Getrag z podwójnym mokrym sprzęgłem.

Alpine A110 to brama do świata Alpine. Zawieszenie w wersji „A110” w połączeniu z silnikiem o mocy 252 KM zapewnia przyjemność jazdy, która przypomina czasy Berlinette. Precyzyjne, dynamiczne i lekkie A110 jest niezwykle dynamiczne w każdej sytuacji.

Nowe Alpine A110 GT to sportowe coupé Gran Tourismo. Silnik o mocy 300 koni z zawieszeniem „Alpine” to idealne połączenie osiągów i komfortu. A110 GT ma wyjątkową klasę i jest niezwykle uniwersalne. To sportowe auto idealnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, jak i dalekich podróżach.

Nowe Alpine A110 S to najwyższa wersja w gamie, w której nacisk położony jest na osiągi. Sportowe zawieszenie pozwala w pełni wykorzystać potencjał silnika o mocy 300 KM. Sportowe w każdym calu, może być wyposażone w opony typu semi-slick i pakiet Aero, który z pewnością zachwyci kierowców ceniących precyzję, szczególnie na torze. A110 S to efektywna maszyna, która dostarczy każdemu silnych emocji.

Zamówienia na nową gamę Alpine A110 są przyjmowane od 24 listopada br. Data ta różni się w zależności od kraju.

2021 to historyczny rok dla Alpine. To pierwszy start marki w Formule 1, ukoronowany zwycięstwami w Grand Prix Węgier, a także kontynuacja programu startów w zawodach wytrzymałościowych, które są królewską dyscypliną sportów samochodowych. W tym właśnie kontekście pojawia się nowa gama A110. Ma lepsze osiągi i jest prostsza. Odzwierciedla nasze ambicje w sportach samochodowych – powiedział Laurent Rossi, CEO Alpine