ANIA JACKOWSKA: KOLEJNA WYPRAWA – W ALPY

29 maja br. Ania Jackowska, podróżniczka, autorka książek „Kobieta na motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany”, wyruszy do Austrii. Tym razem będzie znacznie bliżej, ale to nie znaczy, że mniej emocjonująco.

Projekt “Sacher i alpejskie łąki” realizowany wspólnie z austria.info, potrwa niespełna miesiąc. Trasa prowadzić będzie przez Wiedeń, Wachau/Dolna Austria, Alpy Kitzbühelskie, Ischgl, Vorarlberg, Silberregion Karwendel, Karyntię, Villach i Graz.

Ania Jackowska zdradziła swoje plany na swojej stronie internetowej:

“Warto ulec pokusie Austrii. Różnorodność tego niewielkiego kraju zachwyci każdego. Lodowce, jeziora, górskie łąki. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, wyśmienita kuchnia i doskonałe wina. A to wszystko tuż obok Nas. Dwutygodniowy urlop z rodziną, spontaniczny wypad z przyjaciółmi? Górskie szlaki, trasy rowerowe, muzea Wiednia – kierunek Austria! Dookoła, raz w górę, raz w dół – jak na szalonych karuzelach wiedeńskiego Prateru. Grossglockner, jezioro Nezyderskie. Najwyżej i najniżej, jak w Austrii jest to możliwe. Od tych zmian wysokości nieraz zakręci się w głowie. Ale niech to górskie zawirowanie trwa jak najdłużej. Wysokogórskie drogi – Kaunertaler Gletscherstraße, Gerlos Alpenstrasse odkryją przede mną alpejskie tajemnice…”

Ania pojedzie motocyklem BMW F650 GS wyposażonym w opony Tourance Metzeler oraz olej Castrol Power 1 sprawdzający się w różnych warunkach atmosferycznych. Do grona partnerów dołączy marka Autoguard, dzięki której Ania będzie mogła czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji. Wśród wspierających wyprawę nie mogło zabraknąć Polskiego Związku Motorowego, który towarzyszy Ani od samego początku.

Sponsorami wyprawy są firmy: Castrol, Metzeler, Autoguard, BMW Group Polska, Sinnet, a partnerem Polski Związek Motorowy. Wsparcia sprzętowego wyprawy udzieliły firmy: BMW Auto Fus, Canon Polska oraz Camonboard.pl.

Relację z podróży będzie można śledzić na bieżąco na stronie www.aniajackowska.pl, jak również na portalu www.zwierciadlo.pl i na stronie oraz w audycji Antyradia „Odjechani”. Na portalach www.ścigacz.pl, www.malemen.pl oraz www.newsauto.pl

Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej, wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009), Bałkany (“Moto Balkan Cooltour 2010”), za którą Ania została uhonorowana nagrodą „Traveler” National Gographic, USA (2011), Argentyna (2012).

Więcej inforamcji na www.aniajackowska.pl oraz na FB-Kobieta na Motocyklu.