ANIA JACKOWSKA: KOLEJNE NIESPODZIANKI

Podróż Ani Jackowskiej realizowana we współpracy z austria.info powoli dobiega końca. Jeszcze kilka dni i trzeba będzie pożegnać się z Austrią. Miniony tydzień to kolejne dwa regiony – Silberregion Karwendel i Karyntia.

Kolejny etap podróży rozpoczyna Silberregion Karwendel, gdzie wszędzie jest blisko. Motocyklem, rowerem czy popularnym e-bikem można dotrzeć do tego, co w regionie zachwyca. Popularnym celem wędrówek jest spacer ze Stans przez przepiękną przełęcz Wolfsklamm do klasztoru Feldenkloster St. Georgenberg (najstarszego miejsca pielgrzymkowego w Tyrolu). Również miłośnicy większych wysokości znajdą tu dla siebie wiele wyzwań. Nie można ominąć Pasma Karwendel, z największym parkiem krajobrazowym w Austrii oraz Alp Tuxertalskich, ponad 400 km szlaków wędrówkowych.

Ania Jackowska dała się ponieść temu wyzwaniu, zostawiła motocykl i zdobyła Kellerjoch 2344m n.p.m., na który weszła niemal spod ziemi, dzień rozpoczęła bowiem wizytą w średniowiecznej kopalni złota – 800 metrów pod ziemią. Pasjonatów historii przyciągnie zapewne Zamek Tratzberg (w Stans), zafascynowanych nowymi pomysłami Haus steht kopf – odwrócony do góry nogami dom, dzieło dwóch szalonych konstruktorów z Polski. Ania miała również okazaję uczestniczyć w procesji w Weerberg. Jednym z niewielu miejsc, w którym to świeto obchodzone jest bardzo tradycyjnie.

Pod koniec tygodnia Karyntia. To kolejny region na trasie Ani. Radość z podróżowania, radość z życia. I legendarna Großglockner Hochalpenstraße – wysokoalpejska trasa – mekka motocyklistów. Na każdym kilometrze widać, że w Karyntii motocykliści są bardzo mile widziani. Austriacka kraina jezior to bez wątpienia motocyklowy raj. Karyntia to idalne miejsce do odkrywania regionów i szlaku Alpe-Adria-Trail prowadzącego od Großglocknera do wybrzeży Adriatyku.

W czasie pobytu w Karyntii udało się Ani spojrzeć na Großglockner Hochalperstraße od nieco innej strony – razem z uczestnikami biegu Großglockner Berglauf, którego tegoroczna edycja przypada na 15 lipca, wzięła udział w treningu-zapoznaniu się z trasą tego wyczerpującego biegu. Uczestnicy startują w Heiligenblut, aby pokonać 13 km dystans na Franz Josefs Höhe. To duże wyzwanie dla zawodników – różnica wysokości ponad 1514 metrów. Wysiłek rekompensuje krajobraz Parku Narodowego Hohe Tauren. Po drodze widok na lodowiec Pasterze – największy lodowiec Alp Wschodnich.

Sponsorami wyprawy są firmy: Castrol Power 1, Metzeler, Autoguard, BMW Group Polska, Sinnet, a partnerem Polski Związek Motorowy. Wsparcia sprzętowego wyprawy udzieliły firmy: BMW Auto Fus, Canon Polska oraz Camonboard.pl.

Zapraszamy do śledzenia relacji z podróży na bieżąco na stronie www.aniajackowska.pl, jak również na portalu www.zwierciadlo.pl i na stronie oraz w audycji Antyradia „Odjechani”. Na portalach www.ścigacz.pl, www.malemen.pl oraz www.newsauto.pl

Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej, wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009), Bałkany (“Moto Balkan Cooltour 2010”), za którą Ania została uhonorowana nagrodą „Traveler” National Geographic, USA (2011), Argentyna (2012).

Więcej inforamcji na www.aniajackowska.pl oraz na FB-Kobieta na Motocyklu.