ANIA JACKOWSKA: TYM RAZEM WŁOCHY OD PODESZWY

IMG 11_1158

Ania Jackowska, podróżniczka, autorka książek „Kobieta na motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany”, rozpoczęła swój kolejny projekt. Tym razem jej celem będą południowe Włochy – Kampania, Basilicata, Kalabria, Apulia i Sycylia.

Włochy to popularne miejsce podróży wielu europejczyków, na których jak magnetyzm działają: piękne krajobrazy, wyśmienita kuchnia i temperamentni mieszkańcy. Czy we Włoszech coś jeszcze jest do odkrycia?


Zobacz relacje z poprzednich wypraw w dziale:
TURYSTYKA
ANIA JACKOWSKA


Wystarczy być choć trochę ciekawym – południowe regiony skrywają w sobie wiele tajemnic. Ania na podeszwie włoskiego buta wytyczy swój własny, motocyklowy szlak. Dotrze do miejsc znanych ale i tych leżących z dala od uczęszczanych dróg, aby po raz kolejny zarazić pasją podróżowania kolejnych fanów projektu „Kobieta na motocyklu”.

Projekt “Włochy od podeszwy” potrwa miesiąc, a trasa to: Warszawa – Parma – Mediolan – Rzym – Neapol – Sperlonga – Gaeta – Neapol – Capri – Salermo – Positano – Ravello – Wybrzeże Amalfi – Sala Consilina – Cosenza -Cosenza – Pizzo – Tropea – Messina – Enna – Petralia Sottana – Castelbuono – Gangi – Palermo – Mazara – Saline della Sicilia – Agrigento – Modica – Ragusa – Syrakuza – Taormina – Gola dell’Alcantra – Etna – Matera – Massaffra – Santa Maria di Leuca – Ostuni – Alberobello- Castellana Grotte – Molfetta – Vieste – Warszawa.

Ania Jackowska, zdradziła swoje plany i zamierzenia co do podróży pisząc: „W ciągu miesiąca, poznanie Włoch od podszewki nie jest możliwe. Ale odkrycie piękna „podeszwy” tego najbardziej znanego na świecie buta, wydaje się być osiągalne. Szczególnie gdy partnerem podróży jest motocykl. Krótkie przystanki na trasie: Mediolan i nowoczesny butik Pirelli na Corso Venezia, Rzym i Fontanna di Trevi. Moneta wrzucona kilka lat temu przyniosła mi szczęście i jestem tu z powrotem. Wrzucę kolejną. Na powrót ponowny. Tym razem na dłużej w Rzymie się nie zatrzymam – chcę zobaczyć Neapol i …pojechać dalej. Na południe! Tutaj zwolnię. Chociaż na południu z reguły wszyscy jeżdżą szybciej. Nie będę rozwiązywać ani pogłębiać odwiecznego konfliktu północy z południem. Zawiążę worek ze stereotypami i wrzucę go do krateru Etny. To zagwarantuje mi spokój. Przynajmniej do czasu pierwszej konfrontacji mojego temperamentu z włoskim. Ponoć wiele mamy wspólnego. Mamma mia!”

IMG 12_Austria

Ania Jackowska po raz pierwszy przetestuje najnowszy model BMW F 700 GS, wyposażony w tegoroczny debiut – opony Metzeler Tourance Next. O bezpieczeństwo Ani zadba marka Autoguard, dzięki urządzeniu monitorującemu będziemy w stałym kontakcie, wiedząc gdzie obecnie znajduje się motocykl. Wśród wspierających wyprawę jak zawsze nie mogło zabraknąć Polskiego Związku Motorowego, który towarzyszy Ani Jackowskiej niemalże od pierwszej wyprawy.

Sponsorami wyprawy są firmy: Metzeler, Autoguard, BMW Group Polska, Sinnet, a partnerem Polski Związek Motorowy. Wsparcia sprzętowego wyprawy udzieliły firmy: Canon Polska ( m.in. Canon EOS 5D, Power Shot SX 230 HS) i Camonboard.(Drift HD).

Relację z podróży będzie można śledzić na bieżąco na stronie www.aniajackowska.pl, na portalu www.zwierciadło.pl, na stronie oraz w audycji Antyradia „Odjechani”, na portalach www.ścigacz oraz www.newsauto.pl.

Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej, wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009), Bałkany (“Moto Balkan Cooltour 2010”), za którą Ania została uhonorowana nagrodą „Traveler” National Gographic, USA (2011), Argentyna (2012), Austria (2012)

Więcej inforamcji na www.aniajackowska.pl oraz na FB-Kobieta na Motocyklu.