ARCTIC RALLY FINLAND 2021: MISTRZ POLSKI POJEDZIE W WRC 2

Jari Huttunen, aktualny mistrz Polski i mistrz świata WRC3 zmienia w tym sezonie kategorię. W tegorocznym czempionacie FIA startować będzie w WRC2.

Wraz z Oliverem Solbergiem i Ole Christianem Veiby w modelu i20 R5 stworzą oni zespół Hyundai Motorsport.


Zobacz także:

RAJDY


 

Pierwszym startem będzie występ na pokrytych śniegiem i lodem odcinkach specjalnych nowej rundy WRC Arctic Rally Finland. W dalszej części sezonu 2021 wszyscy trzej zespołowi kierowcy staną się jednymi z pierwszych zawodników, którzy będą rywalizować za kierownicą nowego i20 N Rally2.

Arctic Rally Finland z bazą w Rovaniemi (26- 28 lutego) zadebiutuje jako impreza zaliczana do mistrzostw świata. Ośnieżone i pokryte lodem drogi północnej części kraju będą dla Jariego Huttunena i Mikko Lukki doskonałą okazją, aby potwierdzić swoje umiejętności w modelu i20 R5. Ich cel, to powtórzenie wyniku, jaki wywalczyli jadąc w podobnych warunkach na trasach Rajdu Szwecji 2020.

Podczas Arctic Rally Finland sezon 2021 zainaugurują wspierany przez Hyundai Poland Huttunen oraz Veiby, a na odcinkach dołączy do nich także Oliver Solberg, który zadebiutuje w najmocniejszej kategorii, prowadząc Hyundaia i20 Coupe WRC. Szwedzki kierowca, ma rozpocząć swój program WRC 2 w majowym Rajdzie Portugalii.

Po uzyskaniu homologacji nowej konstrukcji, rozpoczną starty już w Hyundai i20 N Rally2. Jednocześnie każda z załóg WRC 2, w nadchodzących miesiącach będzie zaangażowana w prace rozwojowe nad samochodem.

Jari Huttunen: Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią zespołu Hyundai Motorsport w WRC 2 w sezonie 2021. W zeszłym roku byliśmy na podium WRC 3 w każdym rajdzie, w którym braliśmy udział, walcząc o zwycięstwo podczas wszystkich tych weekendów. Teraz w WRC 2 stawiamy sobie identyczny cel, ponieważ przed nami wiele tych samych rajdów, dobrze znany mi samochód oraz zespół Kowax 2BRally, wspólnie z którym Mikko i ja wykonaliśmy naprawdę dobrą pracę w 2020 roku. Mamy więc wszystko przygotowane, aby zaprezentować ten sam poziom i to wszystko, co pozwoliło nam zdobyć tytuł WRC 3. Nie mogę się doczekać startu w Arctic Rally Finland, ale także na inne rundy, jakie czekają nas w tym sezonie. Bycie zespołowymi kolegami wspólnie z Solbergiem i Veibym to świetne uczucie. Obaj są doskonałymi kierowcami, więc już czekam na szansę wzajemnej rywalizacji na odcinkach. Moim sportowym celem jest start w Mistrzostwach Świata w samochodzie kategorii WRC, tak jak Oliver w Finlandii, więc w trakcie rajdu muszę w pewnym stopniu spojrzeć na nich. jak na moich konkurentów.

Andrea Adamo, Dyrektor zespołu Hyundai Motorsport: Po świetnych wynikach w 2020 roku, awans do WRC 2 był dla Jari Huttunena jedynym możliwym krokiem do przodu. Sięgając po zwycięstwo WRC 3 i w Mistrzostwa Polski, zaprezentował doskonałe tempo i wszechstronne umiejętności w jeździe na śniegu, szutrze czy asfalcie. Nie ma wątpliwości, że tą samą świetną formę będzie prezentował w tym sezonie. Przez ostatnie kilka miesięcy ciężko pracowaliśmy nad planami współpracy i nagrodzenia jego doskonałych wyników, więc to świetna wiadomość, że możemy potwierdzić dołączenie Jariego do zespołu Hyundai Motorsport w WRC 2 na 2021. Uważam, że podczas Arctic Rally Finland może walczyć o zwycięstwo i mocnym akcentem rozpocząć sezon. Mamy teraz zespół w bardzo ekscytującym składzie, z trzema niezwykle ambitnymi kierowcami. Myślę, że możemy spodziewać się, że każdy z nich będzie walczył o tytuł, ale że jednocześnie będą współpracować i wzajemnie rywalizować, aby stale się rozwijać.

Fot.: Marcin Rybak i Grzegorz Rybarski