ATACAMA RALLY 2015: RAFAŁ SONIK ZDOBYŁ PUCHA ŚWIATA

sonik_psw1

Na jedną rundę przed zakończeniem sezonu Rafał Sonik wywalczył swój czwarty Puchar Świata FIM. Zawodnik ‪Orlen Team ukończył chilijski klasyk – Atacama Rally na drugim miejscu.

Tym samym przypieczętował zwycięstwo w tegorocznym cyklu. Nie ma więc wątpliwości: Polak jest obecnie najlepszym quadowcem globu (wcześniej wygrał Rajd Dakar 2015).


Zobacz relacje:

MOTOCYKLE

SPORT


 

Trudny technicznie i nawigacyjnie rajd Atacama Rally wygrał Ignacio Casale. Na ostatnim odcinku Rafał Sonik stracił do zwycięzcy tylko 38 sekund. W klasyfikacji generalnej Polak zajął wysokie drugie miejsce zapewniając sobie zwycięstwo w całym cyklu.

sonik_psw2

– Na ostatnim odcinku specjalnym było piekielnie zimno! Słona para wodna osadzała się na goglach i musiałem 50 km jechać bez nich, żeby cokolwiek widzieć. Na mecie nie brakowało jednak radości, bo ukończyłem kolejny rajd. W przeciągu ostatnich czterech lat, mam jak na razie stuprocentową skuteczność w dojeżdżaniu do mety. Mam nadzieję, że poprawię swoje statystyki w Maroku na początku października – powiedział Rafał Sonik.

Dla tegorocznego zwycięzcy Dakaru to już czwarty Puchar Świata zdobyty w rajdach terenowych.

– Raz w roku jest taka chwila, kiedy można unieść w górę kolejny palec dłoni reprezentujący zdobyty tytuł w Pucharze Świata. Taki moment jest teraz, więc chcę podziękować wszystkim, którzy mi kibicowali. Wygraliśmy w 2010 roku, 2013, 2014 i 2015 roku. Dziś na podium w La Serenie pokazałem również gest, który najbardziej sobie cenię – gest wiktorii. Jak zawsze w czystych, biało- czerwonych rękawiczkach – dodał Rafał Sonik.

Przed zawodnikiem Orlen Team jeszcze jeden występ w Pucharze Świta. Quadowiec wystartuje w szóstej rundzie – Rajdzie Marocco Rally (3-9 października), który będzie ostatnim etapem przygotowań do przyszłorocznego Dakaru.

Wyniki IV etapu
1. Ignacio Casale – 1:45.25 godz.;
2. Rafał Sonik – strata 38 sek.;
3. Mauro Almeida – 6.43 min.

Klasyfikacja generalna Atacama Rally – Quady
1. Ignacio Casale – 12:53.21 godz.;
2. Rafał Sonik – strata 13.22 min.;
3. Mauro Almeida – 37:51.54 godz.;