AUDI: BŁAŻUSIAK JEŹDZIŁ ALE NIE WYGRAŁ – NARCIARZ LEPSZY

Audi_nar1

Audi rozpoczęło słynny narciarski Hahnenkamm weekend w austriackim Kitzbühel, zupełnie nową dyscypliną, która okazała się przysłowiowym “strzałem w dziesiątkę”.

W rozgrywanym po raz pierwszy konkursie Audi quattro #SuperQ, tryumfowali: prowadzący w narciarskim pucharze świata Norweg Henrik Kristoffersen oraz gwiazda MotoGP, Włoch Andrea Dovizioso.


Zobacz także:

SPORT


 

Czterech asów narciarstwa i czterech innych zawodowych sportowców przyjęło wyzwanie dwukrotnego mistrza DTM Mattiasa Ekströma, by w przededniu zawodów narciarskich, przetestować jego blisko 580-konne S1 EKS RX quattro, startujące na co dzień w Mistrzostwach Świata FIA w Rallycrossie. Sportowcy mieli też okazję przejechać się dwoma RS 3 Sportback o mocy 367 KM, po specjalnie w tym celu przygotowanym torze o nawierzchni śnieżno – lodowej. Każdy zespół składał się z dwóch sportowców.

Audi_nar2

Gwiazdy sportu walczyły ze sobą pod czujnym okiem dwóch szwedzkich kierowców wyścigowych jeżdżących w barwach Audi, Mattiasa Ekströma i Edwarda Sandströma. Pojedynki na zimowej nawierzchni wywarły duże wrażenie nawet na inicjatorze zawodów Ekströmie.

– Byłem zaskoczony, jak szybko chłopaki się uczyły i jak wysoki był poziom ich jazdy. Jako pasażer siedzący obok nich, nie raz czułem wyraźnie przyspieszony puls – powiedział kierowca.

W finale Audi quattro #SuperQ, Norweg Henrik Kristoffersen i Włoch Andrea Dovizioso, nieznacznie pokonali niemiecką gwiazdę narciarskiego slalomu Felixa Neureuthera i polskiego kierowcę enduro Tadeusza Błażusiaka. W pojedynku gwiazd narciarstwa, po błędzie Kristoffersena przy ostatniej bramce, na prowadzenie wyszedł Neureuther, a wśród sportowców motorowych wygrał Dovizioso. W rundzie finałowej, narciarze siedzieli na siedzeniu pasażera obok kierujących pojazdami kierowców wyścigowych.

Danny MacAskill (GB), Audi RS 3 Sportback

– To było szaleństwo. Andrea dodawał gazu wtedy, gdy ja już dawno bym hamował. Był to wspaniały dzień, który sprawił mi wiele przyjemności. Prowadzenie takiego samochodu było niezapomnianym przeżyciem. Było to też moje pierwsze zwycięstwo w Kitzbühel – być może powtórzę je także w niedzielę, w slalomie – podsumował Kristoffersen.

Równie zachwycony był Felix Neureuther, który w półfinale wygrał pojedynek ze swoim odwiecznym rywalem Marcelem Hirscherem.

Już w ubiegłym roku miałem tu okazję wypróbować Audi S1. Ściganie się w takich samochodach, i to na torze, na którym można się wyszaleć, to coś naprawdę wyjątkowego. To było niewiarygodne przeżycie, za które jestem bardzo wdzięczny Mattiasowi Ekströmowi i Audi. Mam nadzieję, że wyścig SuperQ będzie się odbywał co roku! – powiedział Neureuther.

Audi Quattro #SuperQ

Dla dwóch gwiazd narciarstwa, Austriaka Marcela Hirschera i Amerykanina Teda Ligety’ego oraz dla szwedzkiego free-style’owca Jona Olssona i zawodowego rowerzysty w dyscyplinie trialu miejskiego, Brytyjczyka Danny’ego MacAskilla, #SuperQ zakończył się już w półfinale. Mimo to, oni również byli zachwyceni nową dyscypliną.

– Mógłbym robić to codziennie! – stwierdził Jon Olsson.