AUDI: GRAD NAGRÓD – NAJWIĘCEJ DLA MODELU A3

Audi A3 zdobyło Złotą Kierownicę w klasie samochodów kompaktowych. Podczas uroczystej gali w Berlinie, Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG, odebrał najważniejszą europejską nagrodę motoryzacyjną.

Kompaktowy model z Ingolstadt, który budowany jest zgodnie z zasadami lekkiej konstrukcji, przekonał jurorów uzyskując najwyższą notę w tej kategorii. Jest to już dwudziesta druga Złota Kierownica zdobyta przez Audi. Szczególnym wydarzeniem tego wieczoru, było przyznanie już po raz drugi, profesorowi dr Ferdinandowi K. Piëchowi, Prezesowi Rady Nadzorczej Volkswagen AG, Złotej Kierownicy za osiągnięcia życiowe w niemieckim przemyśle motoryzacyjnym.

Osiem nagród Red Dot Award dla czterech ringów

Składające się z ekspertów jury, w imieniu Centrum Wzorniczego Nadrenia Północna Westfalia, przyznało Audi AG najwyższe wyróżnienia w aż ośmiu kategoriach. Poza kampanią prasową, w nowo utworzonej kategorii „Mobile & Apps” najwyższe uznanie zyskał konfigurator Audi. Dodatkowo, do koncernu z Ingolstadt powędrowała nagroda „red dot: best of the best” (najlepszy z najlepszych). Stoisko Audi na wystawie Motor Show we Frankfurcie w 2011 roku otrzymało pierwszą nagrodę za innowacyjną stylistykę powierzchni wystawowej.

Audi A3 – Niemiecka nagroda Design Award 2013

Model Audi A3 otrzymał najbardziej prestiżową niemiecką nagrodę związaną z wzornictwem, w kategorii „Transport i przestrzeń publiczna”. Na jurorach konkursu wrażenie wywarł język stylistyki, wykorzystujący zaledwie kilka precyzyjnie poprowadzonych linii. Szef stylistów Audi Wolfgang Egger mówi: „Skoncentrowany język stylistyki jest najlepszym rozwiązaniem. Polega na wykorzystywaniu mniejszej liczby linii i detali oraz dokładniejszym ich konstruowaniu w celu uzyskania maksimum emocji”.

Nagroda JD Power

Już po raz drugi, Audi zdobyło nagrodę JD Power de Mexico w kategorii samochodów luksusowych. Marka otrzymała dwa, z trzech przyznawanych trofeów. Modele A1 i A5 uzyskały najwyższe notowania w swoich kategoriach. Nagroda przyznawana jest na podstawie Meksykańskiego Badania Satysfakcji Posiadaczy Samochodów (Vehicle Ownership Satisfaction Study (MVOSS)) koncentrującego się na jakości produktu i serwisie. W badaniu wzięło udział ponad 5 000 klientów, którzy kupili nowe samochody w latach 2010-2012. Audi okazało się jedynym europejskim producentem samochodów, który wywarł takie duże wrażenie na meksykańskich kierowcach.

“Klasyczna Złota Kierownica” dla Audi A1 i Q3

24 906 czytelników czasopisma „Autobild Klassik” wzięło udział w tegorocznym głosowaniu na zdobywcę nagrody „Klasyczna Złota Kierownica”. Za najlepsze samochody w kategorii „Klasyki przyszłości”, uznano dwa modele Audi. Model Audi A1, uzyskawszy 6 452 głosów, wygrał w kategorii samochodów małych i kompaktowych. Audi Q3 wywarło najlepsze wrażenie w kategorii SUV, uzyskując 7 440 głosów. Inną nagrodę – za „Odkrycie roku” – otrzymali Thomas Frank, Dyrektor Audi Tradition oraz Bernhard Kandow, Prezes Volkswagen Classic Parts. Pracownicy tych dwóch działów odkryli w Paragwaju magazyn, w którym znajdowało się około 3 000 części zamiennych do historycznych modeli Audi i VW.

Audi A4 allroad Samochodem Roku dla aktywnych

Audi A4 allroad uzyskało miano Active Lifestyle Vehicle Award 2013 w kategorii „Luxury On-Road”. Jury składało się z kluczowych amerykańskich dziennikarzy motoryzacyjnych i siedemdziesięciu najlepszych sportowców tego kraju. Kryteria obejmowały łatwość umieszczenia w samochodzie roweru lub czyszczenia siedzeń.

Wyróżnienie za systemy zabezpieczające przed kradzieżą

Sześć nowych modeli Audi uzyskało najwyższe notowania w konkursie „2012 British Insurance Vehicle Security Awards” (nagrody brytyjskich firm ubezpieczeniowych za zabezpieczenie samochodów). Po raz pierwszy nagrodę w kategorii „Compact SUV” uzyskał system zapobiegający kradzieży w Audi Q3. Najwyższe notowania uzyskały również model A1, nowa generacja Audi A4, A5, Q5 oraz A8 W12 L.