AUDI: GRUPA INWESTUJE W PRZYSZŁOŚĆ – MODELE I FABRYKI

audi_logo

W roku 2016, Grupa Audi zamierza położyć kolejne fundamenty swego przyszłego wzrostu. W nowym roku finansowym, koncern chce kontynuować wysoki poziom inwestycji.

Przy dalszej optymalizacji procesów i kosztów, planowane inwestycje materialne mają wynieść ponad 3 mld euro.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Mają one w dalszym ciągu przyczyniać się do rozwoju i kontynuacji sukcesów koncernu z Ingolstadt. Połowa kwoty, którą planuje się wydać na inwestycje, przypada na niemieckie fabryki Audi w Ingolstadt i Neckarsulm. Ponadto w roku 2016, koncern planuje zatrudnienie kolejnych ekspertów specjalizujących się w przyszłościowych rozwiązaniach technicznych.

Zatwierdzony program inwestycji na rok 2016, zakłada dalszą kontynuację założeń koncernowej strategii wzrostu. Nowy model – Audi Q2, pozwoli też producentowi wejść w nowy segment rynku.

Poza tym, koncern z Ingolstadt chce w przyszłym roku zaprezentować następcę modelu Audi Q5, kontynuując w ten sposób pełną sukcesów historię SUV’ów spod znaku czterech pierścieni.

– Nasze plany inwestycyjne w dużej mierze skupiają się również na rozwoju napędów alternatywnych – mówi prezes zarządu Audi AG, Rupert Stadler.

W roku 2018 na rynek wejdzie pierwsze seryjne elektryczne auto marki Audi, bazujące na koncepcyjnym Audi e-tron quattro concept. Do roku 2020, koncern chce poszerzyć paletę modelową do 60 różnych samochodów.

Podczas gdy Grupa Audi świadomie inwestuje w nowe modele, rozwiązania techniczne oraz rozbudowę światowej sieci produkcyjnej, członek zarządu ds. finansów Axel Strotbek, widzi również potencjał do stałej optymalizacji kosztów. Według niego przedsiębiorstwo nie będzie oszczędzać na rozwiązaniach budujących przyszłość firmy, ale zamierza dokładnie sprawdzać każdą inwestycję. Dlatego między innymi, zarząd zadecydował o przesunięciu o rok budowy tunelu aerodynamicznego.

W dziedzinie digitalizacji Audi nadal przyspiesza: na początku grudnia koncern wykupił jedną trzecią udziałów w firmie HERE, i w ten sposób zapewnił sobie współpracę z jednym z wiodących dostawców cyfrowych map i lokalizowanych usług. Udziały zakupione przez Audi AG kosztowały około 0,85 mld. euro. W celu dalszego umacniania „przewagi dzięki technice”, w roku 2016 koncern planuje dalszą rozbudowę sił kadrowych.

Poszukiwani są przede wszystkim specjaliści w zakresie alternatywnych napędów i lekkiej budowy, ale również eksperci ds. IT, którzy w erze cyfryzacji rozwijać będą obszary Audi connect, Audi mobility i smart factory.