AUDI: HOME OF QUATTRO NA TARGACH WZORNICZYCH

quattro im Scherenschnitt: Audi auf der Design Miami/Basel

Na trwających do 16 czerwca targach wzorniczych Miami/Bazylea, Audi prezentuje stoisko „Home of quattro“ zaprojektowane przez Tima Johna. Scenograf przybliża na nim najważniejsze wydarzenia z historii quattro, w sposób przypominający wycinankę.

Centralne miejsce ekspozycji zajmują niezwykłe modele: nowe Audi RS6 Avant, które zadebiutowało w marcu podczas Salonu Samochodowego Genewa 2013 i legendarne Audi Sport quattro z 1984 roku.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W lutym bieżącego roku, Audi obchodziło szczególny jubileusz. Z taśmy produkcyjnej zjechało pięciomilionowe Audi ze stałym napędem na cztery koła.

Legendarny spot reklamowy, w którym Audi 100 CS quattro podjeżdża pod skocznię narciarską w fińskim kurorcie Kaipola, spektakularne zwycięstwo Waltera Röhrla w górskim wyścigu Pikes Peak czy pięć milionów egzemplarzy Audi z napędem quattro, to tylko kilka przykładów z pasjonującej historii quattro w ujęciu Tima Johna.

– Instalacja Tima Johna wyraża emocje, które nasi klienci łączą z quattro.“ Quattro podkreśla czołową rolę Audi jako pioniera napędu na cztery koła. Luca de Meo podkreśla też, że quattro to więcej niż technika. „quattro oznacza bezpieczeństwo i sportowy styl jazdy, wysokie kompetencje techniczne i dynamiczny styl życia, którego nie są w stanie spowolnić nieprzyjazne warunki na drodze – opisuje ekspozycję Luca de Meo, szef sprzedaży i marketingu Audi.

quattro im Scherenschnitt: Audi auf der Design Miami/Basel

Audi od 2006 roku jest jedynym i wyłącznym partnerem targów Design Miami/Bazylea, reprezentującym branżę motoryzacyjną. Marka z Ingolstadt w równej mierze przykłada najwyższe znaczenie do techniki, jaki i do stylistyki. Współpracuje z uznanymi na arenie międzynarodowej projektantami i architektami, takiej rangi jak Moritz Waldemeyer, Mirko Borsche, Bjarke Ingels czy Clemens Weisshaar i Reed Kram. W roku 2013, Audi rozpoczęło współpracę z hamburskim scenografem Timem Johnem.

John, wraz z różnymi grafikami, ilustratorami czy projektantami, buduje w swoim atelier interaktywne eksponaty, scenografie wykorzystywane w dekoracjach teatralnych i na planach filmowych oraz projektuje kompletne aranżacje wnętrz. Jego prace charakteryzuje zamiłowanie do szczegółu, pasja ręcznej pracy, a ożywia je humor i lekkość.

Targi Design Miami/Bazylea odbywają się równocześnie z targami sztuki Art Bazylea i są najważniejszym forum kolekcjonerów klasyki wzornictwa i współczesnej awangardy.