BAJA CHALLENGE: SUKCES TEAM HOT WHEELS

Załoga Paweł Oleszczak i Maciej Chełmicki ukończyli rajd Baja Challenge z niespełna 3 minutami straty do liderów, zajmując 2-gie miejsce w klasie OPEN.

Załogi miały do pokonania pięć pętli w strugach deszczu, a czasem nawet gradu i silnego wiatru. Nie wszystkim udało się ukończyć pierwszy odcinek. Drugiego dnia rajdu na zawodników czekało ponownie 5 pętli – w przeciwną stronę, na szczęście już bez towarzystwa deszczu, za to w kłębach kurzu i czarnego piachu – jak na poligon w Czarnem przystało.

Zieloni Kierowcy Team Hot Wheels stoczyli zaciętą walkę o pierwsze miejsce na podium, jednak – jak to w off-roadzie często bywa, usterka samochodu spowolniła załogę. Pomimo pękniętego przedniego mostu, Paweł starał się nie zwalniać tempa. Ostatnia – 5-ta pętla w odcinku niedzielnym okazała się walką o utrzymanie drugiej pozycji.

Prosto z poligonu, kierowcy przyjechali do strefy Team Hot Wheels, która towarzyszyła festynom podczas Dni Miasta Czarne. Pod opieką animatorów, dzieci poznawały cechy kierowców Team Hot Wheels, brały udział w konkurencjach tj. slalom na rowerze, bieg z przeszkodami, sztafeta, układanie puzzli na czas, wyścigi samochodzikami na torach, układanie najciekawszego toru dla samochodzików – ścianowców, konkurs plastyczny i wiele innych. Były nagrody, mnóstwo zabawy i ogromny podziw dla Zielonych Kierowców Team Hot Wheels, którzy pozwolili dzieciom usiąść w samochodzie terenowym.

Paweł i Maciek, to nie tylko zespół off-roadowy, ale także wspaniali ojcowie, dlatego bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach z dziećmi, chętnie opowiadają o off-roadzie, mając nadzieję, że uda im się zaszczepić ich pasję wśród najmłodszych.

Niebieskiego Kierowcę Team Hot Wheels – Karola Piątkowskiego, startującego w rajdach płaskich, będzie można spotkać w najbliższą sobotę 9 czerwca, w strefie Team Hot Wheels podczas finału Real Junior Cup w Centrum Handlowym Janki.

Natomiast Zieloni Kierowcy ponownie będą wspierać rodzinne zespoły terenowe podczas Family Adventure w Turawie k. Opola, w weekend 22-24 czerwca.