GO FURTHER BARCELONA 2013: PREMIERA FORDA MUSTANGA

F Mu_pre

5 grudnia firma Ford zaprezentuje pierwszego w historii Forda Mustang przeznaczonego do sprzedaży w Europie. W przyszłym roku szósta generacja tego kultowego auta będzie świętować pięćdziesięciolecie produkcji.

Nowy Ford Mustang świętuje swoją światową premierę na czterech kontynentach i w sześciu miastach, w tym w Barcelonie, gdzie podczas specjalnego spotkania pod hasłem „Go Further” przedstawiciele producenta zaprezentują nowe samochody i technologie, które ukształtują przyszłość Forda w Europie.


Zobacz także:
PREMIERY


Wydarzenie będzie transmitowane na żywo od godziny 13.00 czasu środkowoeuropejskiego na stronie www.gofurtherlive.com.

– Dla milionów entuzjastów zamieszkujących różne części świata, od Nowej Zelandii, poprzez Islandię i Szanghaj, aż po Berlin, Mustang jest czymś więcej, niż tylko samochodem. Mustang wyzwala w użytkownikach dużą dawkę optymizmu i poczucia niezależności, które nas inspirują. Rozpoczynamy odliczanie do premiery nowego Forda Mustang. Za sprawą nowej stylizacji, wyższego poziomu wyrafinowania, doskonałych osiągów oraz innowacyjnych technologii, Mustang jest gotowy na kolejne 50 lat -powiedział Jim Farley, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu Ford Motor Company.

Zdjęcia nadesłane przez wielbicieli tego modelu posłużą, jako inspiracja dla 15 czołowych twórców wideo z serwisu Instagram z całego świata, którzy stworzą serię krótkich filmów publikowanych w Internecie.

– W kwietniu 1964 roku Ford przeprowadził pierwszą w dziejach równoczesną prezentację międzynarodową, odsłaniając oryginalnego Forda Mustang przed przedstawicielami mediów zgromadzonymi w Nowym Jorku i w 11 europejskich stolicach. Od tego czasu Mustang stał się częścią popkultury, notując na swoim koncie tysiące wystąpień w filmach, telewizji, świecie muzyki i w grach wideo – na całym świecie powstało też ponad 600 klubów zrzeszających entuzjastów tego modelu – powiedział Farley.

Ford uświetni wydarzenia związane z premierą Forda Mustang w Europie, Azji, Australii i Stanach Zjednoczonych, prezentując przez cały dzień zdjęcia, materiały wideo oraz historie związane z Mustangiem.

Spotkanie Go Further w Barcelonie będzie prowadzone przez Stephena Odella, prezesa Ford of Europe, Middle East and Africa, oraz przez najważniejszych pracowników szczebla kierowniczego z globalnej i europejskiej centrali Forda.

Fot.: instagram.com/ford