BODENSEE KLASSIK 2016: OPLE GT, COMMODORE, REKORD, KADETT

opel-boden1

W ramach Bodensee Klassik w dniach od 5 do 7 maja kierowcy klasycznych samochodów odwiedzą najpiękniejsze zakątki Austrii i południowych Niemiec.

Piąta edycja wydarzenia zgromadzi 180 samochodów, wśród których nie zabraknie silnej delegacji Opla z trzema kultowymi GT na czele (hasło reklamowe: Tylko latanie jest przyjemniejsze).


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

ROZMAITOŚCI


 

Na trasie z Allgäu do Tyrolu samochody poprowadzą wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej, Christian Küspert, oraz aktor Benjamin Sadler. Z kolei za kierownicą żółtego Opla Kadetta D Caravan należącego do niemieckiego automobilklubu zasiądzie znany z telewizji juror i agent modelek Peyman Amin. Bodensee Klassik rozpocznie się w pięknej Bregencji.

Opel-boden2

Opel GT, Commodore, Rekord i Kadett — każdy entuzjasta motoryzacji kojarzy te nazwy. Na tegorocznym Bodensee Klassik firma Opel zaprezentuje imponującą kolekcję złożoną z tych właśnie modeli. Jednocześnie producent samochodów z Rüsselsheim podejmie próbę zbudowania pomostu łączącego chwalebną przeszłość z obecnymi sukcesami i przyszłością. W 1968 roku z linii produkcyjnej zjechał pierwszy Opel GT — elegancki i wizjonerski samochód marzeń.

W rajdzie klasyków firmę Opel będą reprezentowały trzy egzemplarze tej ikony stylu. Po blisko 50 latach idea GT jest dziś bardziej aktualna niż kiedykolwiek. W marcu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie firma pokazała wizjonerski, minimalistyczny i dynamiczny model GT Concept, otwierając w ten sposób nowy rozdział w historii GT i zapowiadając, jak supersamochody będą wyglądać w przyszłości.

opel-boden3

Opel nie może jednak produkować samochodów działających tylko na emocje. W ofercie firmy zawsze były dostępne również praktyczne modele, takie jak wciąż świetnie prezentujący się poprzednicy nowej Astry Sports Tourer.

Ambulans Commodore, strażacki Rekord E i „żółty anioł” Kadett D należący do ADAC dowodzą, że auta marki poradzą sobie z każdym powierzonym im zadaniem…

opel_boden5