BOŚ WFOŚ 2012: RAJDOWCY KONTRA ŚCIGANCI

W sobotę, 8 grudnia na torze gokartowym Hotelu Silver w Szczecinie odbędzie się druga bitwa z cyklu Wyścig Mistrzów. Udział w niej wezmą najlepsi polscy kierowcy rajdowi i wyścigowi.

W grupie rajdowej wystartują: Tomasz Kuchar, Kajetan Kajetanowicz, Leszek Kuzaj, Wojtek Chuchała, Grzegorz Hypki oraz Zbyszek Staniszewski. Grupę wyścigową reprezentować będą: Maurycy Kochański, Zbyszek Szwagierczak, Jakub Litwin, Maciej Marcinkiewicz, Maciej Steinhof, Robert Kisiel i Kevin Mirocha. W roku 2011 zwyciężyli kierowcy wyścigowi, rajdowcy natomiast zapowiedzieli, że rok 2012 należy do nich. Składy obu drużyn zapowiadają ostrą walkę i naprawdę trudno jest z góry założyć która z nich wygra.

W tej edycji BOŚ WFOŚ Wyścigu Mistrzów dodatkową atrakcją będzie start VIP-ów. W tej grupie wystartują znane osoby ze świata polityki między innymi Wojewoda Zachodniopomorski i Prezydent Szczecina, znani dziennikarze sportowi jak Mikołaj Madej – TVP czy Sławomir Kwiatkowski – TVP Sport, a także byli i aktualni zawodnicy sportowi jak Marek Bolek Rzepecki (Clio CUP) czy Przemysław Walknowski.

Wielką atrakcją imprezy będzie także wyścig „Młodych Wilków”, grupy zawodników będącej na początku swojej kariery sportowej. Niektórzy z nich, choć bardzo młodzi, mają już na swoim koncie wiele sukcesów na międzynarodowych arenach. Należy do nich Michał Grzyb – bez wątpienia najbardziej obiecujący obecnie polski zawodnik kartingowy.

Ten zaledwie 15-letni kierowca jest pierwszym Polakiem, który został uhonorowany prestiżową nagrodą Rok Talent Award, a w minionym sezonie odniósł szereg sukcesów na krajowych i zagranicznych torach kartingowych, zdobywając m.in. pierwszą lokatę w klasie Rok 125 i zajmując bardzo wysokie, piąte miejsce w światowym finale Rok Cup International rozegranym w Lonato we Włoszech. Michał Grzyb pojawi się w Szczecinie razem z przedstawicielami fundacji Wierczuk Race Promotion, która czuwa nad karierą młodego kartingowca.

W trakcie imprezy zaplanowano wiele atrakcji dla kibiców jak pokaz stuntu czy wyczynowych gokartów. Dla kibiców organizator przygotował mnóstwo nagród i upominków a także nagrodę główną: chip tuning własnego pojazdu, nagrodę dla osoby, która wypełni ankietę i wrzuci ją do urny.

Bilety są już do nabycia na portalu bilety.fm. Ich ilość jest bardzo ograniczona! Najłatwiej kupić bilet wchodząc przez stronę www.wyscigmistrzow.pl, gdzie dodatkowo można zapoznać się ze szczegółowym programem imprezy a także poznać wszystkich startujących i przeczytać o ich osiągnięciach.