BRIDGESTONE: OPONY DO VOLVO S60 POLESTAR

Volvo S60 Polestar

Opony Bridgestone Potenza zostały wybrane jako wyposażenie fabryczne nowego modelu Volvo S60 Polestar z silnikiem o mocy 350 KM. Ogumuenie w rozmiarze 235/40 R19 96Y zostały przetestowane przez szwedzką firmę i zatwierdzone do zastosowania w pierwszym produkcyjnym modelu Polestar.

Limitowana seria modelu Volvo S60 Polestar z napędem na cztery koła została pilotażowo opracowana na rynek australijski. Pierwsze auta zjechały z taśmy produkcyjnej pod koniec czerwca 2013 roku.


Zobacz także:
OPONY


Wprowadzenie modelu na innych rynkach będzie zależało od wyników projektu pilotażowego w Australii.

Seria opon Potenza znana jest z precyzji prowadzenia, świetnej reakcji na manewry i kontroli podczas jazdy w samochodach z silnikami o dużej mocy. Asymetryczny bieżnik zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa na mokrej i suchej nawierzchni.

– Bridgestone jest dumny z możliwości współpracy przy projekcie samochodu Polestar. Rodzina produktów Potenza stanowi uzupełnienie podstawowych wartości Volvo i Polestar, którymi są bezpieczeństwo i wyjątkowe osiągi – mówi Edwin Van Der Stad, Dyrektor Sprzedaży OE, Consumer Business Unit w Bridgestone Europe.

Polestar powstał w 1996 roku we współpracy z Volvo z myślą o inwestycjach Volvo w rajdy samochodowe. Podstawowa działalność Polestar koncentruje się na wyścigach samochodowych, co z kolei pomaga w opracowywaniu samochodów marki Volvo. Pakiet Polestar Performance Power Optimization jest sprzedawany za pośrednictwem dealerów Volvo kierowcom, którzy chcą stuningować swoje modele aut.

Bridgestone jest dostawcą opon do samochodów Volvo – obecnie montowane są one w kilku modelach marki w Europie.