BRIDGESTONE: ZAKOŃCZENIE ROZBUDOWY POLSKIEJ FABRYKI

Bridgestone Starga1

Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy zakończył rozbudowę fabryki w Stargardzie Szczecińskim.

Efektem wartej 120 mln euro inwestycji jest zwiększenie produkcji do 3600 opon dziennie, uruchomienie nowej linii do produkcji 1700 pasów bieżnika na dobę i stworzenie 170 nowych miejsc pracy.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

OPONY


 

Fabryka w Stargardzie Szczecińskim jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu. Na powierzchni 147 000 m² produkowane są wysokiej jakości opony do samochodów ciężarowych i autobusów. Dzięki zakończonej inwestycji powstają tu m.in. najnowocześniejsze, paliwooszczędne opony serii ecopia oraz pasy bieżnika marki Bandag do bieżnikowania opon w ciężarówkach i autobusach.

Bridgestone Starga2

Ta technologia umożliwia obniżenie kosztów eksploatacji dużych opon, ponieważ daje im ona „drugie życie” oraz jest korzystna z punktu widzenia środowiska naturalnego.

Rozbudowa zakładu umożliwiła zwiększenie zatrudnienia do poziomu 835 pracowników. Fabryka przetwarza dziennie 124 tony gumy, z której powstaje 3600 opon i 1700 pasów bieżnika. Bridgestone Stargard dostarcza swoje produkty do klientów na całym świecie, w tym do największych producentów pojazdów jak: Daimler, IVECO, Volvo czy Scania.

W uroczystym zakończeniu inwestycji w Stargardzie Szczecińskim uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, którzy wspierali realizację projektu.

– Projekt inwestycyjny obok rozbudowy fabryki to także wdrożenie nowoczesnych technologii produkcji opon. Jego zakończenie jest bardzo ważnym wydarzeniem dla naszej firmy, ale także regionu zachodniopomorskiego i branży oponiarskiej. Polska jest jednym z najlepszych rynków inwestycyjnych w Środkowo- Wschodniej Europie. Po pierwsze, ma bardzo dogodną lokalizację – bliskie sąsiedztwo z Niemcami, czyli największym rynkiem zbytu. Dodatkowo Polska stworzyła bardzo przyjazne otoczenie dla naszych interesów – włożyła wiele wysiłku, by poprawić całą infrastrukturę oraz administrację. Zachętą są też specjalne strefy ekonomiczne, w których można zainwestować i korzystać z ulg podatkowych, a także dobra infrastruktura telekomunikacyjna. Oprócz tego w Polsce mamy dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry. Młode pokolenie jest bardzo przedsiębiorcze i wykształcone oraz efektywne w pracy – mówi Gert Jansen Plant, Manager Bridgestone Stargard.