CHEVROLET: TRZY MODELE Z FUNKCJĄ SIRI

Chevr_283706

Od marca tego roku modele Aveo i Cruze z technologią Chevrolet MyLink zostaną wyposażone w funkcję Siri, czyli inteligentnego asystenta, który wykonuje polecenia głosowe wydane przez użytkownika.

Nowy niewielki SUV Trax, który zadebiutuje wiosną tego roku, również będzie oferowany z radiem MyLink oraz funkcją Siri.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Użytkownicy korzystający z kompatybilnego iPhone’a z systemem operacyjnym iOS6 mogą zlecić funkcji Siri wykonanie wielu różnych zadań (jest ona dostępna wyłącznie w wersji Beta na urządzeniach iPhone 4S, iPhone 5, iPad – trzeciej i czwartej generacji, iPad mini i iPod touch – piątej generacji).

W tym czasie kierowca może bezpiecznie skupić się na obserwacji drogi i nie musi odrywać rąk od kierownicy.

W celu maksymalnego ograniczenia czynników rozpraszających uwagę kierującego, Siri za pośrednictwem trybu Eyes Free umożliwia interakcję użytkownika z jego iPhonem wyłącznie za pośrednictwem komend głosowych i bez podświetlania ekranu urządzenia.

Użytkownik musi jedynie połączyć iPhone’a z MyLinkiem za pośrednictwem technologii Bluetooth oraz skorzystać z przycisku zlokalizowanego na kole kierownicy w celu rozpoczęcia i zakończenia sesji z Siri w trybie Eyes Free.

W modelach Aveo i Cruze można wykorzystywać funkcję Siri w trybie Eyes Free w następujący sposób:
– dzwonić do osób z listy kontaktów zapisanej w telefonie, wykorzystując funkcję połączenia aktywowanego głosowo;
– odtwarzać utwory muzyczne z biblioteki iTunes, a także automatycznie przełączać źródło muzyki z radia AM/FM na iPod;
– odsłuchiwać, tworzyć i wysyłać wiadomości typu iMessage lub wiadomości tekstowe na jakikolwiek numer telefonu lub do osoby zapisanej na liście kontaktów;
– dodawać wpisy w kalendarzu;
– ograniczać czynniki wpływające na rozproszenie uwagi kierującego poprzez niepodświetlanie wyświetlacza telefonu nawet wówczas, gdy Siri odpowiada na proste pytania.

Klienci, którzy już kupili modele Aveo i Cruze z radiem Chevrolet MyLink mogą w najbliższych miesiącach zaktualizować swoje systemy multimedialne, aby współpracowały z funkcją Siri.