CHRYSLER AUSTRALIA BĘDZIE SPRZEDAWAĆ FIATA

Od 1 maja br. Grupa Chrysler Australia z siedzibą w Melbourne zostanie dystrybutorem marek Fiat, Alfa Romeo i Fiat Professional w Australii. Sieć handlowa Fiata i Alfa Romeo składa się aktualnie z 17 punktów dealerskich sprzedających samochody osobowe i 22 punktów sprzedaży samochodów dostawczych.

Według danych Vendor Field Analytical and Characterization Technologies System (VFACTS), marki Fiat, Alfa Romeo i Fiat Professional zarejestrowały w roku 2011 sprzedaż na poziomie 2 635 sztuk.

Modele oferowane na rynku australijskim obejmują Alfę Romeo 159, 159 Sportwagon i Giuliettę, Fiata 500, 500 Abarth, a także Ducato i Scudo z rodziny Fiat Professional.

Grupa Chrysler Australia, która aktualnie zarządza na rynku australijskim markami Chrysler, Jeep i Dodge, zanotowała w ostatnich dwunastu miesiącach silny wzrost sprzedaży. W roku 2011 wzrosła ona o 27,5 proc., a w styczniu i lutym 2012 o 78 proc. w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim.

Przeniesienie dystrybucji marek Fiat i Alfa Romeo na grupę Chrysler Australia jest następstwem globalnego aliansu strategicznego, który miał miejsce w roku 2009 pomiędzy włoską Fiat S.p.A. i Grupą Chrysler w Stanach Zjednoczonych.