CITROEN: C4 AIRCROSS W SPRZEDAŻY W 2012 ROKU

Po handlowym sukcesie nowego Citroena C4, którego produkcja przekroczyła próg 100 000 egzemplarzy od momentu wprowadzenia na rynek zaledwie rok temu, marka uzupełnia gamę o nową propozycję – model SUV-a: C4 Aircross. Nowa sylwetka oferuje połączenie zalet układu napędowego samochodu terenowego z komfortem i przyjemnością jazdy. Dostępny w zależności od silnika w wersji z napędem na jedną lub dwie osie Aircross zostanie wprowadzony do sprzedaży z końcem pierwszego półrocza 2012.

Mocne akcenty stylistyczne: horyzontalne linie przodu zostały podkreślone na końcach aerodynamicznymi wlotami powietrza, które nadają mu zwarty wygląd. Kształt pokrywy silnika widocznej z siedzenia kierowcy, poszerzone nadkola i zmniejszone zwisy pogłębiają wrażenie solidności, które wywołuje ta niespotykana sylwetka.

Dbałość o szczegóły widoczna jest na każdym kroku. Z przodu lampy LED wbudowane pionowo w aerodynamiczne wloty powietrza identyfikację świetlną Citroena C4 Aircross, widoczny zarówno w dzień jak i w nocy. Kształt dużych, 18-calowych kół oraz tylne reflektory nawiązujące bezpośrednio do prototypu Hypnos optymalnie zwiększają przepływ powietrza, przyczyniając się do obniżenia poziomu emisji CO2.

Wyrafinowany design: Citroen C4 Aircross posiada kierunkowskazy w lusterkach bocznych, neony w tylnych reflektorach i kamerę cofania wbudowaną w chromowaną listwę tylnej klapy.

Wyrazisty styl nawiązuje bezpośrednio do stylistycznych wyróżników Citroena: z boku odwrócona płetwa rekina, która przypomina boczną, przeszkloną powierzchnię prototypu Hypnos jest ozdobiona chromowaną różą wiatrów potwierdzającą przynależność tego modelu do rodziny SUV-ów Marki.

Inteligentny układ przeniesienia napędu: dzięki integralnemu układowi przenoszenia napędu najnowszej generacji Citroen C4 Aircross zapewnia optymalne trzymanie się drogi nawet w trudnych warunkach. To rozwiązanie technologiczne umożliwia stałą jazdę z napędem na cztery koła, zapewniając najkorzystniejszy rozkład momentu pomiędzy przednią i tylną oś.

W zależności od potrzeb, kierowca za pomocą pokrętła umieszczonego za dźwignią zmiany biegów ręcznie wybiera jeden z trzech trybów pracy : napęd na jedną oś (2WD) w celu optymalnego zużycia paliwa, napęd na obie osie (4WD), który automatycznie rozdziela moment pomiędzy osie, lub trybu „lock”, który zwiększa moment przenoszony na tylną oś, aby poprawić parametry jezdne w trudnych warunkach.

Wzorcowy poziom emisji CO2: zgodnie z podjętym przez markę zobowiązaniem na rzecz ochrony środowiska nowy Citroen C4 zajmuje pozycję w gronie liderów swojej kategorii.

Silnik HDi 110: będzie dostępny w wersji z napędem na jedną i obie osie, aby każdy mógł dobrać dla siebie model najlepiej odpowiadający jego stylowi życia. Motor współpracującym z mechaniczną 6-przełożeniową skrzynią biegów.

Od momentu wprowadzenia na rynek Citroen C4 Aircross będzie też oferować silnik 1.8 HDi 150 (również dostępnego w wersji z napędem na 2 koła i na 4 koła i z mechaniczną 6-przełożeniową skrzynią biegów) oraz silnika benzynowego 1.6i (dostępnego w wersji z napędem na 2 koła z mechaniczną, 5-przełożeniową skrzynią biegów).

Kompaktowe wymiary (długość 4,34 m ; szerokość 1,80 m ; wysokość 1,63 m) oraz zwrotność (średnica zawracania 10,6 m) sprawiają, że samochód z łatwością może poruszać się w ruchu miejskim.

Jego przestronność (5 miejsc) oraz pojemność bagażnika (442 l) godne samochodu klasy wyższej, spełniają wymagania nowoczesnego trybu życia. Układ zawieszenia oferujący optymalną syntezę komfortu i właściwości jezdnych był – jak twierdzi Producent – przedmiotem szczególnych starań.

Ucieczka od codzienności

Citroen C4 Aircross zapewnia kierowcy podwyższoną pozycję, która otwiera szeroką perspektywę, umożliwiając pokonywanie drogi z poczuciem spokoju i bezpieczeństwa.

Duży, panoramiczny przeszklony dach pozwala podziwiać niebo nawet w mieście, rozświetlając wnętrze kabiny i zwiększając przyjemność podróżowania. Nocą panoramiczny dach ożywia się dzięki wbudowanym świetlnym listwom LED. Funkcjonalne i ergonomiczne miejsce kierowcy zostało zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwiać codzienną obsługę. Z myślą o komforcie podróży Citroen C4 Aircross udostępnia podróżującym szeroki wybór wyposażenia : otwieranie i uruchamianie bez kluczyka, system nawigacji GPS z ekranem dotykowym i radarem cofania, pokrętło trybów pracy układu przenoszenia napędu, gniazdo USB i łącze Bluetooth do przenośnych odtwarzaczy audio.

DANE TECHNICZNE

– wymiary: długość 4,34 m; szerokość 1,80 m; wysokość 1,63 m;
– średnica zawracania: 10,60 m;
– pojemność bagażnika: 442 litra;
– silniki:
* 1.6i: pojemność 1590 ccm, moc 85 KM, maks. moment 152, Euro 5;
* 1.6 HDi 110: pojemność 1560 ccm, moc 82 KM, maks. moment 270, Euro 5;
* 1.8 HDi 150: pojemność 1798 ccm, moc 110 KM, maks. moment 300, Euro 5;
* 2.0i 150: pojemność 1998 ccm, moc 113 KM, maks. moment 198, Euro 4;

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynków międzynarodowych silnik benzynowy 2.0i 150 KM będzie dostępny poza Europą w wersji z napędem na 2 koła i na 4 koła, z mechaniczną 5-przełożeniową skrzynią biegów lub przekładnią bezstopniową (CVT).