CITROËN RACING W CENTRUM OBCHODÓW STULECIA MARKI

citroen_c3wrc1

Historia zaangażowania Citroëna w sporty motorowe to kronika imponujących sukcesów. Przypomina o tym ostatnie osiągnięcie: setne zwycięstwo tej marki w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA.

W 2019 roku Citroën Racing odgrywa kluczową rolę w obchodach setnego jubileuszu francuskiego producenta.


Zobacz także:

RAJDY

ROZMAITOŚCI


 

citroen_c3wrc2

Fani marki mogą liczyć na pełne uczestnictwo we wszystkim, co będzie ich pasjonowało w świecie sportu motorowego – poprzez obecność na rajdach lub w sieciach społecznościowych. Na odcinkach specjalnych Rajdu Monte Carlo kibice i telewidzowie oglądający pierwszą rundę sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA WRC mieli okazję poznać nowe barwy rajdowych samochodów C3 WRC.

W jubileuszowym roku stulecia marki boki i dach rajdówek z Satory ozdabia tradycyjny motyw skośnej zębatki w formie przejętej z pierwotnego logo marki. Z kolei liczba 1919 umieszczona z tyłu auta przypomina rok założenia marki. Jednocześnie hasło to potwierdza ciągłość i trwałość zaangażowania Citroëna w sporty motorowe, a także nieustanne poszukiwanie poprzez te sporty nowych rozwiązań technicznych.

citroen_c3wrc4

Citroën C3 WRC w nowych rocznicowych barwach występuje również w drugim sezonie „Little Big Racing”. Cykl ten, noszący w tym roku podtytuł „Little Big Racing – 100 Lat naszych fanów”, rozprowadzany jest w sieciach społecznościowych marki jako seria krótkich filmów wideo z udziałem miniatury wyczynowego C3 WRC.

Dzięki nim internauci będą mogli poczuć atmosferę i zobaczyć krajobrazy najbardziej spektakularnych odcinków specjalnych z 14 rund mistrzostw świata. Każdy z odcinków będzie nawiązywać do stulecia marki i prezentować jeden z legendarnych samochodów w jej historii. Co ciekawe, w końcowym ujęciu każdego odcinka model będący jego głównym bohaterem ujrzymy w identycznych barwach jak Citroëny C3 WRC startujące w tym roku w mistrzowskim cyklu WRC.

citroen_c3wrc3