CITROEN: RODZINNIE NA TARGACH RETROMOBILE 2014

Ci_ID_19

Z okazji paryskich targów pojazdów zabytkowych Retromobile 2014, koncern Citroen postanowił zaprezentować swoje samochody rodzinne.

Jako marka oferująca szeroką gamę i dostępna dla wszystkich, francuski producent przyglądał się zawsze bacznie przemianom, jakie zachodziły w społeczeństwie. Odzwierciedleniem tej postawy jest właśnie ta wyjątkowa wystawa zorganizowana przez Citroen Heritage, podmiot odpowiedzialny za dziedzictwo historyczne marki.


Zobacz także:
HISTORIA – OLDTIMERS


Odwiedzająca ekspozycję publiczność będzie mogła odkrywać i podziwiać kultowe modele rodzinne Citroena, które najmocniej wpisały się w historię marki: od C6 Familiale z 1931 roku po nowego Grand C4 Picasso wprowadzonego na rynek we wrześniu ubiegłego roku, poprzez Traction Avant czy też CX Break.

Hatchbacki, kombi czy minivany, wszystkie te przystosowane do potrzeb rodzin Citroeny są wyrazem ważnej dla marki filozofii dążącej do zapewnienia dobrego samopoczucia i komfortu wszystkim pasażerom, nie tylko kierowcy.

Trzy spośród eksponowanych modeli, symbole swoich epok i sztuki życia w rodzinie, świętują w tym roku swoje okrągłe urodziny: Traction (80 lat), CX (40 lat) i XM (25 lat).