CONTINENTAL: BOGATA OFERTA OPON LETNICH DO KAŻDEGO TYPU POJAZDU

Continental posiada w swojej ofercie szeroką gamę najwyższej klasy opon letnich, w której skład wchodzą modele PremiumContact 7, SportContact 7 oraz najnowsza, przyjazna środowisku opona UltraContact NXT.

Najwyższej klasy osiągi oraz parametry opon Continental potwierdzają liczne zwycięstwa w niezależnych testach oraz plebiscytach.


Zobacz także:

DĘBICA: PRESTO – NOWA OPONA LETNIA O WYSOKICH OSIĄGACH
 

OPONY


 

Maksymalne bezpieczeństwo z PremiumContact 7

Oponą o najszerszym spektrum zastosowań w letniej gamie Continental jest najnowsza, siódma generacja flagowego ogumienia z linii PremiumContact. Opracowując tę oponę, konstruktorzy skupili się szczególnie na najważniejszym wymogu klientów, jakim jest maksymalne bezpieczeństwo. Znaczny postęp w tym zakresie umożliwiło zastosowanie trzech technologii: innowacyjnej mieszanki RedChili, adaptacyjnego wzoru bieżnika oraz konstrukcji dostosowanej do rozmiaru. Ponieważ ciężkie pojazdy, takie jak SUV-y, wymagają innych rozwiązań oponiarskich niż lekkie samochody miejskie, specyfikacje opony PremiumContact 7 zostały specjalnie dostosowane do każdej klasy pojazdów. Oprócz poprawy oporu toczenia i możliwego do pokonania przebiegu, opona PremiumContact 7, dzięki dostosowanej do potrzeb pojazdu konstrukcji, zapewnia wysoką przyczepność i krótką drogę hamowania dla samochodów o każdym rodzaju napędu. Ogumienie to będzie idealnym wyborem dla większości kierowców.

Najwyższej klasy osiągi z SportContact 7

Dzięki asymetrycznemu, adaptacyjnemu wzorowi bieżnika opona Continental SportContact 7 potrafi dostosować się do suchej i mokrej nawierzchni, a właściwości jezdne w każdych warunkach pozostają na wysokim i bezpiecznym poziomie – także przy wyższych prędkościach. Opona świetnie sprawdza się nawet, gdy jest poddawana najcięższym próbom, zarówno na drodze, jak i torze wyścigowym. Miękka, innowacyjna mieszanka gumowa BlackChili doskonale pasuje do sztywnej, niskoprofilowej konstrukcji opony, zapewniając nie tylko bardzo dobre właściwości jezdne, ale także gwarantując znaczny wzrost przebiegu. Wyróżnikiem opony jest również bardzo szerokie okno temperaturowe, dzięki czemu uzyskuje ona maksymalną wydajność bez konieczności długiego dogrzewania, co jest istotne zarówno podczas jazdy na co dzień, jak i na torze wyścigowym.

Przyjazna środowisku opona UltraContact NXT

Model UltraContact NXT jest najbardziej zrównoważoną oponą w historii marki Continental. Została ona wykonana z materiałów odnawialnych, przetworzonych i certyfikowanych według standardu ISCC PLUS, stanowiących nawet do 65% całkowitej zawartości. Połączenie tak wysokiego udziału materiałów zrównoważonych z maksymalnym poziomem bezpieczeństwa i wydajności sprawia, że Continental jest pierwszym producentem, który wprowadził na rynek oponę o wysokim udziale materiałów zrównoważonych, spełniającą jednocześnie maksymalne wymagania etykiety UE dotyczące opon. UltraContact NXT zawiera m.in. krzemionkę pochodzącą z popiołu łusek ryżowych. Jest ona odpadem rolniczym, który może być przetworzony na krzemionkę za pomocą nowego, mniej wymagającego energetycznie procesu. Krzemionka pomaga zoptymalizować cechy takie jak przyczepność, opór toczenia i żywotność opony. UltraContact NXT zostało zaprojektowane zarówno dla samochodów elektrycznych, jak i spalinowych, oferując najwyższą efektywność zgodnie z etykietą oraz optymalną wydajność przebiegu.

Continental odpowiedzią na wszystkie potrzeby

Niezależnie czy użytkownik jest spokojnym kierowcą pokonującym dalekie trasy rodzinnym SUV-em, czy lubi ze sportowym zacięciem przemierzać górskie serpentyny za kierownicą sportowego coupe – w każdym przypadku idealne ogumienie na sezon letni znajdzie w gamie Continental. Nie można również zapomnieć o oponie wielosezonowej AllSeasonContact 2, która stanowić będzie dobry wybór zarówno na lato, jak i zimniejsze miesiące. Dzięki innowacyjnej mieszance całorocznej powstałej przez połączenie różnych technologii „Chili” ogumienie to zapewnia maksymalną przyczepność oraz bezpieczeństwo przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych.

Wszystkie opony oferowane obecnie przez Continental posiadają oznaczenie „EV Compatible”, co oznacza, że są przystosowane do użytkowania w samochodach o każdym rodzaju napędu, również w pojazdach hybrydowych oraz elektrycznych.