CONTINENTAL: GWARANCJA NA OPONY PRZEDŁUŻONA DO 7 LAT

To dobra wiadomość dla użytkowników samochodów. Continental wydłużył w Polsce okres gwarancyjny na opony do aut osobowych i dostawczych do 7 lat od daty zakupu.

Wprowadzając nową gwarancję, producent zbadał też stan wiedzy naszych kierowców m.in. na temat warunków odpowiedzialności firmy i rodzajów uszkodzeń podlegających wymianie.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

Według przeprowadzonego badania, aż 44 proc. kierowców wskazało datę zakupu jako początek gwarancji. Jednocześnie, najwięcej kierujących uważa, że w przypadku opon okres gwarancyjny wynosi dwa (24 proc. ankietowanych) lub trzy lata (11 proc.), czyli tyle, ile zazwyczaj oferuje większość producentów samochodów oraz urządzeń RTV i AGD.

– Zmieniając start biegu gwarancji właśnie od daty zakupu a nie od DOT-u, precyzyjnie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom nabywców – wyjaśnia Łukasz Kusiak, Product Manager w Continental Opony Polska.

Nowa, wydłużona gwarancja

– Dzięki nowej, wydłużonej gwarancji, polscy kierowcy wybierając opony Continental nie tylko otrzymują jedne z najlepszych warunków na rynku, ale mogą też być pewni, że dokonali opłacalnego zakupu. Wprowadzając w Polsce wydłużoną gwarancję na opony osobowe i dostawcze, spełniamy oczekiwania klientów. Tak długi okres gwarancyjny jest też potwierdzeniem jakości naszych opon. Jakość jest tutaj kluczem, ponieważ przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy. Tam, gdzie chodzi o bezpieczeństwo nie ma kompromisów – kontynuuje Łukasz Kusiak.

Wydłużona gwarancja obejmuje również opony osobowe z grupy Continental, m.in. Uniroyal, Barum, Semperit, Viking.

​Opony starsze trzeba wymienić na nowe

– Continental zaleca zawsze wymianę opon starszych niż 10 lat, niezależnie od ich stanu i wysokości bieżnika. Przypomnę, że według obowiązujących przepisów, maksymalny okres przechowywania nowego ogumienia wynosi 3 lata od daty produkcji, zgodnie z Polską Normą PN-C-94300-7 z lipca 1997. Teraz, dzięki zmienionym, atrakcyjnym warunkom gwarancji, której początek liczy się od daty zakupu – a nie jak wcześniej od daty produkcji opony – klienci mogą bez obaw wybierać ogumienie Continental, które było wyprodukowane nawet do 3 lat wstecz – wyjaśnia Łukasz Kusiak z Continental Opony Polska.

Przy braku dowodu zakupu (faktury lub paragonu) opony osobowe i dostawcze Continental zachowują 5 lat gwarancji od daty produkcji, którą wskazuje numer DOT wytłoczony na boku opony.