CONTINENTAL Z NAGRODĄ CES 2019 INNOVATION AVARD 2019

Continental_z_nagr1

Inteligentny system autonomicznych drzwi samochodowych opracowany przez Continental, producenta opon i dostawcę rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, otrzymał nagrodę CES 2019 Innovation Award w kategorii inteligentne pojazdy oraz technologie bezzałogowe.

CTA (Consumer Technology Association), organizator targów CES, wręczył nagrodę podczas dorocznej uroczystości CES Unveiled New York.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Wydarzenie było przedsmakiem Targów CES 2019, które odbędą się w dniach 8-11 stycznia w Las Vegas. Nagrodzone rozwiązanie opracowane przez Continental to optymalne połączenie komfortu oraz bezpieczeństwa. Inteligentny system autonomicznych drzwi samochodowych pozwala na wygodne otwieranie i zamykanie drzwi, jednocześnie zapobiegając ich niekontrolowanemu zatrzaskiwaniu się. Tego rodzaju rozwiązanie jest niezbędnym elementem rozwoju zautomatyzowanej jazdy – samochody bezzałogowe muszą mieć możliwość otwierania i zamykania drzwi bez pomocy użytkowników czy użycia klamek.

Continental_z_nagr2

– Nagroda CES 2019 Innovation Award jest dla naszego zespołu nie tylko potwierdzeniem osiągnięć, ale także silną motywacją. Naszym głównym celem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań zwiększających poziom komfortu i bezpieczeństwa kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki inteligentnemu systemowi autonomicznych drzwi samochodowych Continental przytrzaśnięte palce i poobijane drzwi przejdą do historii. Dzięki naszej unikalnej wiedzy i doświadczeniu z dziedziny integracji systemów oraz części mechanicznych oferowanych przez naszych partnerów, ten innowacyjny projekt stał się możliwy do zrealizowania. Pracując nad nowymi rozwiązaniami korzystamy z fachowej wiedzy takich firm, jak Warren Industries, Stabilus oraz Inteva – powiedział Johann Hiebl, kierujący oddziałem Karoseria i Bezpieczeństwo (Body & Security).

Dzięki funkcji „anti-pinch” system chroni pasażerów przed przytrzaśnięciem, np. przedmiotów czy palców. Natomiast zdolność do wykrywania przeszkód zwiększa bezpieczeństwo oraz zapobiega wgnieceniom karoserii i zarysowaniom lakieru. Inteligentne drzwi Continental stale komunikują się z zintegrowaną funkcją wykrywania nieruchomych przeszkód. Jeżeli czujnik wykryje utrudnienie, proces otwierania zostaje zatrzymany. W trybie wspierającym system ułatwia obsługę drzwi, ograniczając konieczność użycia siły przez użytkownika i umożliwiając ich otwarcie pod dowolnym kątem.

Continental_z_nagr3

Znacznie zwiększa to komfort, gdy np. pojazd zatrzymuje się na zboczu. Dzięki tej funkcji drzwi się nie zatrzaskują i można je otworzyć lub zamknąć, gdy auto jest w pozycji pochyłej. Ułatwia to otwieranie i zamykanie drzwi dzieciom oraz osobom starszym. Funkcje dodatkowe, takie jak regulowana prędkość zamykania i otwierania drzwi czy ochrona przed trzaskaniem, zwiększają wygodę oraz minimalizują nacisk wywierany na mechanizmy drzwi i podwozia.

Otwieranie pod kontrolą

Inteligentny system autonomicznych drzwi samochodowych posiada bezstopniowo regulowany kąt uchylenia. Umożliwia to płynne otwieranie drzwi w każdej pozycji samochodu, bez efektu gwałtownego przechodzenia pomiędzy poszczególnymi pozycjami. Mimo to drzwi mogą pozostać otwarte w dowolnej pozycji.

Continental_z_nagr4

– Połączenie inteligentnego systemu z naszym rozwiązaniem PASE (passive start and entry system) sprawia, że drzwi samochodu otwierają się automatycznie i bezdotykowo, we właściwym momencie. Ponadto, rozpoznają one poszczególnych użytkowników i otwierają się po właściwej stronie – dodał Johann Hiebl.

Osoby, które będą uczestniczyły w Targach CES 2019 oraz Consumer Electronics Show 2019 w dniach 8-11 stycznia w Las Vegas będą mogły zapoznać się ze wszystkimi funkcjami inteligentnego systemu autonomicznych drzwi samochodowych. Projektanci Continental przygotowali interaktywny pojazd demonstracyjny wyposażony w dwa typy tego rozwiązania.

Firma zaprezentuje również swoje najnowsze innowacyjne technologie na prywatnej wystawy w hotelu Renaissance.