CONTINENTAL: NOWA OPONA ZIMOWA ŚWIETNIE HAMUJE

Continental wprowadza na rynek nowa oponę – ContiWinterContact TS 850 potwierdziła swoje właściwości w najbardziej prestiżowych testach opracowanych przez ADAC, ÖAMTC, TSA.

Twórcy rankingów przetestowali dziesiątki opon na wszystkie możliwe sposoby. Porównali ich właściwości, nie tylko w zakresie oporów toczenia i hamowania na mokrej nawierzchni, ale również pod względem odporności na aquaplaning, przyczepności na śniegu, trwałości i w kilkunastu innych kategoriach. Potwierdziło się, że ContiWinterContact TS 850 spełnia wszystkie wymagania stawiane oponom zimowym.

W corocznym teście opon w rozmiarze 205/55 R 16 opracowanym przez niemiecki automobilklub ADAC, austriacki ÖAMTC i szwajcarski TSA nowy model ogumienia zajął pierwsze miejsce. Eksperci docenili doskonałe właściwości trakcyjne bieżnika na śniegu i lodzie, jak również w zakresie zużyciu paliwa i trwałości, wskazując tym samym na jej zbalansowaną naturę.

Nowy bieżnik Continental okazał się skuteczny podczas hamowania na śniegu. Dzięki zwiększeniu o 10 proc. liczby „gryzących” śnieg krawędzi ContiWinterContact TS 850 zatrzymała pojazd szybciej niż konkurenci.

Oprócz ContiWinterContact TS 850, także inne opony zimowe firmy Continental otrzymały wysokie noty w tegorocznych testach. W rankingu ADAC ContiWinterContact TS 800 zajęła drugie miejsce wśród opon do małych aut. Natomiast opona ContiCrossWinter uplasowała się w ścisłej czołówce najlepszych opon do samochodów typu SUV.

Nowa ContiWinterContact TS 850 dedykowana jest do samochodów klasy średniej i kompaktowych. Opona dostępna jest w 29 rozmiarach z homologacją dla 190 km/h i 240 km/h.