CONTINENTAL: PIĘKNA MIKAELA PRZETESTUJE OPONY EXTREME E

Mikaela Åhlin-Kott1

Pochodząca ze śląskiej rodziny hrabiowskiej Mikaela Åhlin- Kottulinsky została kierowcą testowym nowych opon o wysokich osiągach Continental opracowanych z myślą o Extreme E.

To seria rajdów terenowych dla pojazdów elektrycznych. Szwedka w 2018 roku była jedyną kobietą, która wygrała jeden z wyścigów Scandinavian Touring Car Championship.


Zobacz także:

SPORT

ECO


 

W tym roku Mikeala, jako członek zespołu PWR Racing Team, po starcie z pole position odniosła zwycięstwo w pierwszym wyścigu w sezonie. Piękna zawodniczka pochodzi z rodziny odnoszącej sukcesy w sportach motorowych. Jej dziadek Freddy Kottulinsky w 1980 roku zwyciężył w Rajdzie Paryż- Dakar. Także rodzice oraz brat są związani z wyścigami.

– To wspaniały projekt. Naprawdę się cieszę, że mam okazję jeździć prototypami elektrycznych SUV-ów i mam nadzieję, że dzięki temu uda mi się zwiększyć świadomość na temat zmiany klimatu na całym świecie. Nie mogę się już doczekać testowania opon o wysokich osiągach Extreme E od Continental. Zachęcam do śledzenia poszczególnych etapów ich produkcji oraz przebiegu jazd testowych w internecie. Zanim ruszy pierwszy wyścig Extreme E, czeka mnie niezwykle ekscytująca podróż – mówi Mikaela Åhlin- Kottulinsky.

Producent opon Continental jest oficjalnym sponsorem serii wyścigów Extreme E, w której udział wezmą jedynie prototypy elektrycznych SUV-ów. Celem organizatorów tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na globalne skutki zmiany klimatu.