CONTINENTAL: WYRÓŻNIENIA DLA PRODUCENTA OPON

tesla_model_S

Koncern Continental zdobył dwa prestiżowe wyróżnienia. Pierwszym jest tytuł Ośrodka Testowego roku 2013, drugim – Doskonały Partner Rozwojowy, za opracowanie ogumienia do jego nowego sedana marki Tesla.

Jury konkursu Automotive Testing Technology International wysoko oceniło możliwości zautomatyzowanego toru do testowania opon AIBA. Był on jednym z kluczowych elementów, dzięki któremu centrum testowe firmy Continental Contidrom otrzymało tytuł „Ośrodka Testowego roku 2013”.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


AIBA co roku umożliwia przetestowanie 100 tys. opon w każdych warunkach pogodowych, niezależnie od panującej na zewnątrz aury i bez angażowania kierowców. Obiekt znajduje się w hali o długości 300 m. i szerokości 30 m. System umożliwia automatyczne rozpędzanie pojazdów do prędkości 120 km/h. Manewr hamowania odbywa się na różnych nawierzchniach rozmieszczonych na 75-metrowych odcinkach toru, które mimo masy 120 ton, mogą być za pomocą podnośników hydraulicznych dowolnie przestawiane w ciągu zaledwie kilku minut.

AIBA 11

Continental uzyskał również tytuł Doskonałego Partnera Rozwojowego firmy Tesla Motors, kalifornijskiego producenta samochodów elektrycznych. Wyróżnienie przyznano za stworzenie specjalistycznych opon do nowego samochodu elektrycznego typu sedan – Tesla Model S. Continental dostarcza do niego opony, które bezpiecznie przenoszą moc napędu elektrycznego, zapewniają precyzyjne prowadzenie i krótką drogę hamowania oraz gwarantują niskie opory toczenia.

Niskie opory toczenia są kluczowe w przypadku samochodów elektrycznych, ponieważ pozwalają oszczędzać energię, co może znacząco powiększyć zasięg pojazdu na jednym ładowaniu. Dla Modelu S, sprzedawanego na całym świecie, Continental stworzył specjalną, wersję opony letniej ContiSportContact 5, w rozmiarze 245/35 R 21 XL 96 W. Tesla Model S to pierwszy na świecie elektryczny luksusowy sedan o zasięgu do 500 km. Samochód może pomieścić 7 osób. Silnik o mocy 416 KM pozwala mu rozpędzić się do 200 km/h. Od zera, do 100 km/h Model S przyspiesza w zaledwie 4,4 sek.

Oferta firmy Continental obejmuje specjalną linię opon do samochodów elektrycznych: letnie Conti.eContact i zimowe Conti.eContact Winter. Maksymalny zasięg zapewnia nietypowy rozmiar opon: 195/55 R 20, umożliwiający redukcję oporów toczenia nawet do 30% w porównaniu ze zwykłym ogumieniem.

Oba wyróżnienia pokazują, jak ważną rolę w strategii koncernu odgrywa innowacyjność i motywują cały zespół firmy Continental do dalszych kroków ku realizacji „Wizji 2025”.