DACIA: DUSTER Z FABRYCZNĄ INSTALACJĄ LPG

Do gamy samochodów Dacia z fabryczną instalacją gazową dołączył Duster. Auto wyposażone jest w jednostkę napędową 1.6 16V, która dostępna jest w wersji Ambiance oraz Laureate.

W gamie aut Dacia z fabryczną instalacją gazową nie mogło zabraknąć najpopularniejszego modelu marki – Dustera. Auto na LPG dostępne jest w wersji z napędem 4×2. Cena Dustera z fabryczną instalacją LPG w wersji Ambiance wynosi 49 200 zł, a w wersji Laureate – 54 200 zł.

Instalacja montowana we wszystkich modelach Dacii to instalacja Landi Renzo IV generacji, w której zminimalizowane zostały różnice w dynamice i mocy pomiędzy zasilaniem gazowym i benzynowym. System IV generacji zapewnia ponadto: automatyczne przejście z zasilania benzynowego na gazowe po osiągnięciu odpowiedniej temperatury silnika, automatyczne przejście z zasilania gazowego na benzynowe po wyczerpaniu się gazu, niską emisję substancji szkodliwych dla zdrowia oraz szereg zabezpieczeń odpowiedzialnych za zamykanie dopływu gazu.

Zaletą zakupu modelu Dacii z fabryczną instalacją gazową jest między innymi gwarancja producenta obejmująca 3 lata lub 100 tys. km przebiegu z możliwością przedłużenia poprzez zakup wydłużonej gwarancji w ramach programu Formuła Non Stop. Samochód cechuje się cichą pracą silnika, którego osiągi porównywalne są z osiągami jednostki zasilanej benzyną.

Duster w wersji na gaz wyposażony jest w dwa zbiorniki paliwa: benzynowy o pojemności 50 l i LPG o pojemności do 42 l brutto (34 l netto czyli realnie możliwej do wypełnienia LPG), które gwarantują duży zasięg samochodu bez konieczności tankowania. Korzystanie z jednostek zasilanych gazem jest ekonomiczne, zwłaszcza przy dużych przebiegach.

Samochody z fabryczną instalacją LPG są dostępne w całej gamie samochodów Dacia: Logan MCV w wersji wyposażenia STORY i Laureate Black Line2 (silnik 1.6 84), Sandero w wersji wyposażenia STORY (1.2 16V 75), Laureate Black Line2 i Stepway2 (silnik 1.6 84). W swojej ofercie Dacia posiada także modele dostawcze wyposażone w LPG z silnikiem 1.6 84 – Logan Van oraz Logan Pick-up (także w wersji z zabudową CARGOBOX).