DACIA: ELEKTRYCZNY SPRING W FINALE KONKURSU AUTOBEST

Dacia Spring zakwalifikowała się do finału konkursu AUTOBEST o tytuł Best Buy Car Europe 2022. Wprowadzona na rynek w marcu bieżącego roku Dacia Spring jest symbolem rewolucji elektrycznej.

Ambicją tego modelu, wyposażonego we wszystko, co niezbędne (nawigacja, klonowanie ekranu smartfona, klimatyzacja, elektrycznie podnoszone szyby itd.), jest zapewnienie dostępu do elektromobilności szerokim rzeszom użytkowników na rynku europejskim w bezkonkurencyjnej cenie.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


Z wyglądem zdobywcy bezdroży, czterema obszernymi siedzeniami i niemal 300-litrowym bagażnikiem, Dacia Spring oferuje znacznie więcej niż wiele małych aut miejskich. Możliwość ładowania z dowolnego typu terminali (czas ładowania poniżej jednej godziny z gniazda szybkiego ładowania prądem zmiennym i poniżej siedmiu godzin przy użyciu gniazda green up) i zasięg do 305 km w mieście (lub 230 km w cyklu mieszanym WLTP) sprawiają, że jest to idealny samochód elektryczny do codziennych przejazdów, który zapewnia także swobodny dostęp do centrów dużych miast europejskich.

W najbliższych tygodniach 32 członków jury AUTOBEST – są nimi dziennikarze z 32 krajów europejskich – będzie wybierać Best Buy Car Europe 2022 spośród 6 finalistów. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony w połowie grudnia 2021 roku.