DEBIUT LAMBORGHINI DRIVE CLUB NA TORZE SILESIA RING

Na torze Silesia Ring odbędzie się – po raz pierwszy w Polsce – Lamborghini Drive Club. 21 października na obiekcie wyścigowym oraz na malowniczych drogach wokół Kamienia Śląskiego spotkają się fani marki.

Bedą oni mogli sprawdzić swoje (i samochodów możliwości) pod okiem instruktorów, którzy świetnie wiedzą, jak jechać, aby wykrzesać z tych aut maksimum.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

Wybór toru Silesia Ring był w zasadzie oczywisty. Ponad 3500 metrów doskonałej nawierzchni z dziewięcioma prawymi i sześcioma lewymi zakrętami, które pozwolą na sprawdzenie możliwości aut i własnych umiejętności. Całość uzupełnia 730-metrowa prosta, na której będzie można uwolnić cały potencjał drzemiący w silnikach i poczuć niesamowite przyspieszenie.

Właśnie takie miejsca są naturalnym środowiskiem Lamborghini. Na torze te auta czują się najlepiej i pokazują, na co je stać.

Podczas pierwszego w naszym kraju Lamborghini Drive Club będzie dostępnych 9 samochodów. Kierowcy będą mogli poczuć moc i potencjał drzemiący w silnikach V8, V10 i V12. Obok modeli Huracan EVO (6 sztuk) i Urus (2 sztuki), uczestnicy będą mogli doświadczyć 740-konnego Aventadora S, który zostanie oddany w ich ręce podczas przejazdu malowniczymi drogami, na liczącej około 130 km trasie wokół Kamienia Śląskiego.

Aby w pełni wykorzystać potencjał tych aut na torze, potrzebne jest ogromne doświadczenie i wiedza. Doświadczenie trzeba zdobyć samemu, jednak wiedzę przekażą podczas Lamborghini Drive Club instruktorzy, którzy potrafią poznać auto i jego zachowanie podczas jazdy. Głównym instruktorem i liderem kadry trenerskiej tego dnia na torze będzie Janusz Dudek, jeden z najbardziej doświadczonych trenerów sportowej jazdy w Polsce.

Ze szkoleniami związany jest od 2001 r., posiada międzynarodowe certyfikaty trenerskie kilku producentów samochodów sportowych klasy premium. Oprócz Janusza trenerami tego dnia będą:

● Daniel Jamróz – ze szkoleniami związany od 2010 roku. Doskonałe panowanie nad samochodem i ogromne doświadczenie w treningach na samochodach klasy Sport i SuperSport, w tym modelami Lamborghini.

● Jakub Gerber – jeden z najbardziej doświadczonych i cenionych pilotów rajdowych w Polsce, startujący m. in. w cyklu RSMP, ERC i WRC. Swe największe sukcesy jako pilot osiągał, pracując w zespole z takimi gwiazdami jak Jan Chmielewski, Tomasz Kuchar, Leszek Kuzaj czy Robert Kubica. Trener sportowej jazdy z wieloletnim doświadczeniem. Miał okazję prowadzić szkolenia nie tylko w kraju, ale i na torach Europy.

● Damian Syty – jeden z czołowych pilotów rajdowych, startujący regularnie w Mistrzostwach Europy oraz Polski, z kilkoma tytułami mistrzowskimi na koncie. Od kilku lat miłość do wyczynowego prowadzenia samochodu oraz zebrane doświadczenie pozwalają mu dzielić się wiedzą, zdobytą na torach wyścigowych i rajdowych odcinkach specjalnych. Duża liczba prowadzonych szkoleń w samochodach klasy Sport i SuperSport sprawdzi się podczas realizacji tego projektu.

21 października uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich jako pierwsza zacznie zajęcia na torze pod okiem instruktorów, a druga w tym czasie uda się na przejażdżkę po malowniczych drogach wokół Kamienia Śląskiego, gdzie będą mogli pojeździć m.in. Aventadorem S. Następnie grupy zamienią się i kolejne osoby będą mogły sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą Huracana EVO i Urusa na torze Silesia Ring.

Aby zapisać na Lamborghini Drive Club, należy wypełnić formularz na stronie www.lamborghinidriveclub.pl.