DETROIT 2013: NOWY NSX CONCEPT EWOLUUJE

H 0_Concept_

Podczas salonu samochodowego w Detroit możemy zaobserwować ewolucję w konstrukcji i stylizacji kolejnej wersji modelu Honda NSX Concept. Po raz pierwszy pokazano też kierunek, w jakim rozwija się koncepcja jego wnętrza.

American Honda prezentuje najnowszą wersję sportowego auta na stoisku swojej marki Acura.


Zobacz także:
AUTOSALONY


Prezentowana odmiana NSX pozostaje wierna oryginalnej koncepcji stylistycznej, z niską, ale szeroką bryłą nadwozia i dynamicznymi, atrakcyjnymi proporcjami. Nowoczesne, podkreślone ostrymi krawędziami powierzchnie pozwalają oddać ambicje supersamochodu wyposażonego w najnowsze rozwiązania techniczne.

Nowy NSX Concept umożliwia spojrzenie na jeden z możliwych kierunków stylistycznych wnętrza produkcyjnej wersji tego modelu. Wnętrze oferuje znakomitą widoczność, pewną pozycję kierowcy i intuicyjny interfejs (“Simple Sports Interface”), który pozwala kierowcy skupić się na jeździe. Zgodnie z duchem oryginalnego NSX, projektanci Hondy starali się zapewnić synergię współdziałania człowieka z maszyną.

Projektanci najnowszej wersji NSX’a dążyli do zapewnienia cech sportowego auta nowej generacji, które łączy dynamikę supersamochodu z dobrymi parametrami ekologicznymi. Dlatego do napędu tego modelu wybrano centralnie umieszczony silnik V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, połączony z opracowanym przez Hondę układem Sport Hybrid SH-AWD (Super Handling All -Wheel Drive), który przenosi napęd na wszystkie koła.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowy NSX opracowywany jest przez globalny zespół badawczo- rozwojowy prowadzony przez projektantów i inżynierów Honda R&D Americas, Inc. z ośrodków w Los Angeles w Kalifornii oraz z Raymond w Ohio. Nowy NSX będzie produkowany na terenie USA, w nowych zakładach w centralnej części stanu Ohio.

Nowy NSX Concept trafi także na stoisko Hondy na genewskim salonie samochodowym, który odbędzie się w marcu 2013 r.