DR. MARCUS: CZYM PACHNĄ SAMOCHODY?

Zapachy istotnie oddziałują na nasze codzienne życie: wpływają na nastrój, redukują stres, pobudzają. Według danych Royal Automobile Club Foundation pewne zapachy mogą mieć również istotny wpływ na nasze zachowanie za kierownicą: wspomagać szybkość reakcji oraz poprawiać koncentrację.

Takie właściwości mają m.in. odświeżacze samochodowe o zapachu cytrusów, mięty czy kawy! Na komfort jazdy wpływa nie tylko czyste i zadbane wnętrze pojazdu, ale także aromat odświeżaczy samochodowych, z których Polacy korzystają często i chętnie.

– Kierowcy są od lat konsekwentni w wyborze swoich ulubionych zapachów. Po podsumowaniu ubiegłego roku okazało się, że sprzedażowym hitem okazał się zapach Ocean – morskiej bryzy. W dalszej kolejności kierowcy najczęściej sięgali po New Car czy Wanilię – mówi Jacek Krążyński, Kierownik Marketingu firmy Dr.Marcus International, która znajduje się w czołówce polskich producentów odświeżaczy samochodowych.

Instynktownie bądź świadomie decydujemy się na aromaty, które znacznie ułatwiają prowadzenie samochodu. Odpowiednio dobrane, mogą poprawić koncentrację i sprawić, że za kółkiem będziemy myśleć jasno i szybko. Tak właśnie działa Ocean, lider zestawienia. Kierowca poddany zapachowi morskiej bryzy jest uspokojony, odprężony, oddycha głębiej i bardziej miarowo. Wanilia także pomaga się zrelaksować, a na myśl przywodzi przyjemne wspomnienia z dzieciństwa, wiążące się z domowymi wypiekami czy lodami waniliowymi.
Coraz częściej jednak decydujemy się na odchodzenie od szablonu. Zachęcają nas nowości, zapachy egzotyczne, do tej pory niekoniecznie kojarzące się z samochodowym wnętrzem.

– Mamy w sprzedaży niesłabnące hity, ale sporo klientów pozytywnie reaguje na nowe propozycje, takie jak na przykład aromat świeżo zmielonej kawy, melona czy zielonej herbaty – dodaje Jacek Krążyński.

Gama odświeżaczy jest szeroka, coraz bardziej zróżnicowane są także formy, w jakich są dostępne. Popularne są wszelkiego rodzaju zawieszki, na przykład żelowe czy w postaci buteleczki, która w trakcie jazdy uwalnia zamknięty w niej zapach. Z opcji przeniesienia ulubionego aromatu z samochodu do domu lub na odwrót można skorzystać, decydując się na atomizer, kształtem przypominający tradycyjne perfumy. W tym roku kierowcy-kibice z pewnością częściej będą sięgać po odświeżacz w kształcie piłki nożnej o nazwie Dr.Marcus Sport.