DRIFT: KUBA POŚLIZGA SIĘ O KOLEJNE PUNKTY

Kuba Przygoński, zawodnik Orlen Team i Automobilklubu Polski, weźmie udział w czwartej rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski, rozgrywanej na publicznych drogach górskich w Karpaczu, w dniach 1-2 września br. Kuba wystartuje kultowym modelem Toyoty AE’86.

Górskie zawody w Karpaczu zostaną rozegrane dopiero po raz drugi. Zeszłoroczna eliminacja została uznana przez kibiców za najbardziej widowiskową, ze wszystkich rund, figurujących w kalendarzu Mistrzostw Polski. W tym roku zaplanowana przez organizatora trasa jest jeszcze bardziej wymagająca. Kuba Przygoński, w ubiegłym sezonie zajął w Karpaczu drugie miejsce, tym razem chce pojechać jeszcze bardziej precyzyjnie i sięgnąć po najwyższe trofeum.

– Cały rok czekałem na te zawody. Trasa jest bardzo wymagająca technicznie, ale jednocześnie można na niej osiągać duże prędkości. Driftujemy cały czas pod górę, po wąskiej ścieżce, między drzewami. Jazda w uślizgu po górskich winklach daje niewiarygodną satysfakcję. Dodatkowo tworzymy fantastyczny show, który publiczność w Karpaczu potrafi docenić. W zeszłym roku zdobyłem tam drugą pozycję, więc czuję się dość pewnie, ale każde zawody drifterskie są nieprzewidywalne. Będę musiał ponownie wydobyć z Toyoty maksymalną moc i nie mogę popełnić błędu – powiedział Kuba Przygoński.

Kuba Przygoński obecnie zajmuje piątą pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski. Na końcowy wynik, decydujący o zdobyciu tytułu, składać się będą cztery najlepiej punktowane zawody sposób pięciu przewidzianych na ten sezon. Oznacza to, że kwestia Mistrza Polski pozostaje w dalszym ciągu otwarta i w Karpaczu może dojść do zaciekłej walki pomiędzy pretendentami do tytułu.

Klasyfikacja generalna po III eliminacjach Driftingowych Mistrzostw Polski
1. Maciek Wartłowicz – 204 pkt..;
2. Marcin Mospinek – 181 pkt.;
3. Maciej Bochenek – 160 pkt.;
4. Paweł Trela – 136 pkt.;
5. Kuba Przygoński – 128 pkt.