DRIFT: PAWEŁ TRELA W BARWACH CASTROL EDGE

Paweł Trela podpisał umowę na promowanie marki olejowej Castrol EDGE na zawodach Driftingowego Pucharu Polski 2012. Już 21 kwietnia w czasie poznańskiego „King of Europe” fani driftingu będą mogli zobaczyć na sportowym samochodzie Pawła logotypy olejowej marki.

Zawodnik, który ma na koncie m.in. triumf w Driftingowych Mistrzostwach Polski 2011, w tym roku wystartuje w kilkunastu rundach zawodów tej dyscypliny w Polsce i za granicą, walcząc o kolejne zwycięstwa.

– Zdecydowaliśmy się na współpracę z jednym z najbardziej znanych i widowiskowo jeżdżących polskich zawodników, rywalizującym z najlepszymi na europejskim poziomie – mówi Dorota Staszewska – Kumiszcze, Sponsorship Manager w firmie Castrol. Cenimy ogromną pracę i pasję, z jaką Paweł Trela realizuje się w driftingu oraz jego własny styl. Widowiskowa jazda w niekończącym się, kontrolowanym poślizgu stanowi ekstremalne obciążenie dla samochodu. Do takich wymagań nadają się tylko najbardziej wytrzymałe oleje.

Trela jest zwycięzcą prestiżowych zawodów JDM AllStars organizowanych przy londyńskim stadionie Wembley (2010), z powodzeniem startuje także we włoskiej lidze Stella D1 organizowanej pod patronatem FIA. W Polsce od trzech lat „Troll” nieprzerwanie staje na podium w klasyfikacji generalnej Driftingowych Mistrzostw Polski.

– Moje cele na najbliższy rok to jak największa liczba zwycięstw w kolejnych rundach Mistrzostw Polski, które pozwolą obronić mistrzowski tytuł, a także udane starty za granicą na imprezach międzynarodowych – podkreśla Paweł Trela. Bardzo cenię markę Castrol i produkty olejowe jakie dostarcza. Prawidłowy dobór tych środków smarnych pozwala na osiąganie maksimum możliwości bez ryzyka dla silnika.

Driftingowy sezon rozpoczyna się w Polsce w kwietniu. Krajowe starty Pawła Treli obejmą zawody w Poznaniu (21-22 kwietnia, King of Europe, 22-23 września, DMP/East European Cup), Płocku (2-3 czerwca, DMP), Kielcach (13-14 lipca, DMP), Sopocie (11-12 sierpnia, DMP), Karpaczu (1-2 września, DMP). Za granicą zawodnik weźmie udział m.in. w trzech rundach zawodów Drift All Stars: 23-24 czerwca w Londynie, 24-25 sierpnia w Maricops, 5-7 października w Bukareszcie oraz w zawodach ligi irlandzkiej 13-14 października.

Wychowany na rajdowych trasach Paweł Trela już od najmłodszych lat interesował się motoryzacją. W 1998 roku, mając niespełna 20 lat, udało mu się zadebiutować w rywalizacji sportowej. Początkowo były to starty w popularnych KJS’ach (Konkursowych Jazdach Samochodem) i mistrzostwach samochodów terenowych. Rok później „Troll” z sukcesem startował już w zawodowych rajdach – w połowie sezonu ‘99 Fordem Sierrą wywalczył tytuł Mistrza Polski Pucharu Automobilklubów i Klubów, a w 2002 r. Oplem Astrą zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Pięć lat temu Trela zdecydował się spróbować swoich sił w drifcie. Karierę w tej dyscyplinie rozpoczynał w znanym mu wcześniej Fordzie Sierra, by ostatecznie przesiąść się do Nissana S13 200SX o mocy 540KM, którego przed każdym sezonem przygotowuje i serwisuje samodzielnie.

Castrol od lat aktywnie wspiera czołowych sportowców dyscyplin motorowych. Do grona zawodników polskiej drużyny Castrol EDGE należy m.in. startujący w cyklu SWRC Maciej Oleksowicz, rekordzista Europy na dystansie ¼ mili Grzegorz Staszewski oraz jedyna kobieta powołana do kadry narodowej sportów motorowych w sezonie 2012 – Karolina Lampel-Czapka.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie i fanpage’u Pawła Treli: www.paweltrela.pl oraz www.facebook.com/paweltrela.

Fot.: Michał Rainko i Castrol