DUNLOP NADAL WYŁĄCZNYM DOSTAWCĄ OPON DO WYŚCIGÓW

Dunlop został wyłącznym dostawcą opon dla Moto2 i Moto3. Nowe kategorie zastąpiły właśnie dotychczasowe klasy 250 ccm i 125 ccm.

Umowa z Dorna Sports obejmuje mistrzostwa świata FIM co najmniej do końca sezonu 2023.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


 

Firma oponiarska zdobyła dotychczas 17 tytułów w kategorii 250 ccm. Korzystając z najlepszych technologii, producent tworzy najwyższej klasy ogumienie wyścigowe zaprojektowane specjalnie dla wyczynowych motocykli. W wyścigach Moto2 i Moto3 czas okrążenia uległ znaczącej poprawie dzięki rozwojowi opon.

Opony wyścigowe są mocno związane z z tymi do codziennej jazdy, które motocykliści na całym świecie mogą dopasować do swoich własnych maszyn. Wszystkie produkty Dunlopa są opracowywane i produkowane przez ten sam zespół, co opony wyścigowe do Moto2 i Moto3. Ta prawdziwa więź wyścigów z drogą daje motocyklistom szeroki wybór ogumienia pasującego do ich stylu i sposobu użytkowania, a wszystko to przy użyciu technologii zaczerpniętej ze sportów motorowych na najwyższym poziomie.

Przykładami tego są wyścigowe konstrukcje KR i D213 GP PRO, jak również opony do jazdy po torze, takie jak GP Racer D212, oraz bardziej zorientowane na szosę konstrukcje hypersportowe, jak na przykład SportSmart Mk3 i TT.

Dunlop wspiera również przyszłe gwiazdy, dostarczając opony na mistrzostwa, takie jak Red Bull MotoGP Rookies Cup, Idemitsu Asia Talent Cup, Honda British Talent Cup i Northern Talent Cup, a wszystko to w ramach inicjatywy Road to MotoGP.

Dunlop Europe jest partnerem technicznym Suzuki Endurance Race Team i Hondy Racing w wyścigach motocyklowych Endurance World Championship Racing, oficjalnym dostawcą opon do FIM Moto2 i Moto3 World Championship oraz Isle of Man TT. W wyścigach terenowych Dunlop wspiera też wyścigi MXGP.