DUNLOP: NOWE OPONY DO TURYSTYCZNYCH MOTOCYKLI

D407T illustrations

Marka Dunlop wzbogaciła swoją ofertę opon turystycznych na tylne koło o model D407T. Pracę nad nim prowadzono z udziałem firmy Harley-Davidson.

Nowa opona będzie fabrycznie montowana we wszystkich turystycznych modelach motocykli Harley-Davidson produkowanych w 2014 roku. Opony cechują się dużą trwałością i zapewniają bezpieczeństwo na drodze w każdych warunkach.


Zobacz także:
OPONY
MOTOCYKLE


W modelu D407T zastosowano technologie opon drugiej generacji oraz Multi-Tread. To rozwiązanie oznacza połączenie wysoce trwałego i odpornego na ścieranie składnika mieszanki w środkowej części opony z zapewniającymi wysoką przyczepność składnikami w barku ogumienia. Opona została zaprojektowana tak, aby zapewniać jak najwyższe osiągi i przebiegi dłuższe od poprzedniego modelu, bez pogorszenia przyczepności i dobrych właściwości jezdnych.

D407T, stanowiącą standardowe wyposażenie motocykla Touring z 2014 roku, można także montować w starszych modelach firmy Harley-Davidson z lat
2009-2013.

Du 2

Firma Harley-Davidson jest ikoną wśród producentów motocykli. Pasjonaci tej marki oczekują od swoich maszyn przede wszystkich niezapomnianych wrażeń z jazdy. Od ponad 30 lat Dunlop opracowuje i produkuje opony stosowane jako oryginalne wyposażenie w motocyklach Harley-Davidson, dzięki czemu ich miłośnicy mogą cieszyć się peł‎nią doznań z jazdy na tych kultowych maszynach.

– Nasza wieloletnia współpraca z Harley-Davidson układa się pomyślnie, dlatego tym bardziej cieszy nas, że możemy w jej maszynach zastosować naszą najnowszą technologię stosowaną w gamie opon turystycznych. Dzięki technologii Multi-Tread zyskujemy możliwość dokładnego dostosowania nowych opony do wymagań. Zachowując kluczowe zalety modelu D407, takie jak wysoka przyczepność i właściwości jezdne, nowy model T oferuje dodatkowo posiadaczom motocykli Harley-Davidson dłuższe przebiegi – powiedział Sanjay Khanna, dyrektor zarządzający Dunlop ds. opon motocyklowych i motosportu w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Dunlop to marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company.